22 Nd zw B / 2021

X.Proboszcz, Utworzono: . Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

29 sierpnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W środę 1 września 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Jednocześnie – tego dnia – rozpocznie się nowy rok szkolny. Msza Święta, ze szczególną prośbą o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym, pobłogosławienie tornistrów i przyborów szkolnych w środę tj.: 1. IX. 2020 r. o godz.: 900. Serdecznie zapraszam.

2. W tym tygodniu przypada:

1-a środa m-ca: po Mszy - czuwanie modlitewne wraz z grupą czcicieli i Członków i Sympatyków Św.Józefa;
1-y czwartek - o godz. 1700 tzw. „Godzina Święta” a po niej Msza Święta w intencji powołań kapłańskich i zakonnych;
1-y piątek – do południa odwiedziny z sakramentami u chorych i seniorów. Proszę zgłaszać nowych chętnych. Natomiast o godz.: 1500 wystawienie Najświętszego Sakramentu – Koronka do Bożego Miłosierdzia – Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym czasie również okazja do spowiedzi trwającej do Mszy Świętej – którą to poprzedzi Nabożeństwo pierwszopiątkowe;
1-a sobota - Msza o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i nabożeństwo pierwszosobotnie. Zapraszam do modlitwy O tryumf Niepokalanego Serca Maryi w nas, w naszych rodzinach, w Ojczyźnie i na całym świecie.

3. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej popołudniowej zmiana tajemnic różańcowych Żywego Różańca i spotkanie czcicieli serc NSM i NSPJ.

4. Trudna sytuacja w Afganistanie, skąd po przejęciu władzy przez talibów próbują się wydostać tysiące ludzi, a także kryzys na polskiej granicy z Białorusią – to powody uruchomienia przez Caritas Polska akcji „Afganistan”.

Opanowany przez talibów Afganistan próbują opuścić rzesze zdesperowanych mieszkańców tego kraju. Świat codziennie obiegają dramatyczne doniesienia z lotniska w Kabulu. Mimo trudności Afgańczycy docierają do Europy, w tym do Polski.
Aby czynnie wspomóc migrantów i uchodźców przybywających do naszego kraju można:

  • wrzucić ofiarę do puszki (znajdującej się za ławkami) po niedzielnej Mszy świętej w parafiach na terenie Archidiecezji Przemyskiej 5 września 2021 r.,
  • zebrane ofiary przesłać na konto Caritas Archidiecezji Przemyskiej
  • wpłacić ofiarę na konto Caritas Archidiecezji Przemyskiej z dopiskiem „Afganistan”. PEKAO S. A. I O. Przemyśl 33 1240 2568 1111 0000 3629 7045
  • wysłać wiadomość SMS o treści „Afganistan” na nr 72052.

5. Dyżur porządkowy w kościele w najbliższą sobotę podejmą: Bieniasz Andrzej, Szpunar Genowefa, Szpunar Dorota, Zając Anna, Zając Grzegorz, Zmysłowski Grzegorz, Ficek Henryk, Superson Agata.

6. Na odnowienie polichromii do Kasy Inwestycyjnej wpłyneły ofiary:
Balawejdrowie Gać Nr 527 = 400,00 zł; oraz Gać Nr 44 = 120,00 (całoroczna) + 20,00 zł (śmieciowe); R 4 = 1800,oo zł; R 1 = 920,00 zł. 
"Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

Copyright © 2020 Parafia Wniebowzięcia NMP w Gaci. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.