31 Nd zw B / 2021

31 października 2021

„W ostatnim czasie wzrasta liczba zakażeń koronawirusem w Polsce i na świe­cie. W kontekście zbliżającej się uroczystości Wszystkich Świętych kolejny raz zwra­cam się z gorącym apelem do wszystkich ludzi dobrej woli o przestrzeganie norm i za­sad sanitarnych, zwłaszcza o noszenie maseczek ochronnych w przestrzeniach za­mkniętych” – napisał w komunikacie abp Stanisław Gądecki.

1. Dziś po Mszy św. popołudniowej na spotkanie zapraszają czciciele serc NPJ i NSMB. Natomiast: *we wtorek na nabożeństwo, Mszę Św. a potem na spotka­nie przyjdą – młodzież z klasy VIII; *we środę na nabożeństwo, Mszę Św. i spotkanie – przyjdzie młodzież z klasy VII; *w sobotę młodzież po bierzmowaniu, w ramach ka­techezy jako „Przygotowanie do małżeństwa”.

2. Uroczystość Wszystkich Świętych – wspominamy tych, którzy żyli przed nami i po wypełnieniu woli Bożej osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. W naszym kościele Msze będą sprawowane według następującego porządku 730, 1030. Po Mszy Świętej o godz. 1300, wraz ze śpiewem Litanii do Wszystkich Świętych wyruszymy w procesji na cmentarz. Nabożeństwo różańcowo-wypominkowe i żałobne zakończy się błogosławieństwem na cmentarzu.

W Dzień Zaduszny Msze o godz.: 700 i o 1600. Natomiast o godz.: 1630 zapraszam na procesję do czterech stacji w naszej świątyni z modlitwą za wszystkich bliskich zmar­łych (wypominki) i Msza św. około 1700.

3. Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za po­bożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także speł­nić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wy­kluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

4. W najbliższy pierwszy czwartek miesiącana – o 1600 „Godzina Święta” – bę­dziemy się modlić w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i nabożeństwo różań­cowo-wypominkowe.

5. 5 listopada przypada pierwszy piątek miesiąca. Przed południem odwiedziny u cho­rych i seniorów. W każdy pierwszy piątek od godz.: 1500 trwa w naszym kościele ado­racja Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczyna Koronka do miłosierdzia Bożego.

6. Nabożeństwo pierwszosobotnie połączone z nabożeństwem różańcowo-wypominkowym.

7. Na odnowienie polichromii w kaplicy św. Józefa do Kasy Inwestycyjnej wpłyneły ofiary: Wanda i Ryszard Fołta i Ewelina i Adam Bielówka i Janina Miara Gać Nr 300 A = 500 zł; Wyczarscy Gać Nr 181 = 200 zł; Gać Nr 106 B = 200 zł; Maria Czechowicz = 200 zł; Katarzyna i Andrzej Szlęk Gać Nr 335 A = 200 zł; Gać Nr 447 = 200 zł; Gać Nr 403 = 200 zł + 150 całoroczna; Gać Nr 262 = 200 zł; R 3 = 110 zł;
„Bóg zapłać” za już, ale proszę o jeszcze”. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.

8. Dyżur porządkowy w kościele w najbliższą sobotę podejmą: Grażyna Wilk, Marta Sas, Helena Szlęk, Anna Głąb, Jadwiga Balawejder, Maria Duli­ban.

Załączniki:
Pobierz plik (Apel.pdf)Apel.pdf[ ]54 kB