33 Nd zw B / 2021

14 listopada 2021

1. W przyszłą niedzielę zakończymy rok liturgiczny uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Na Sumie wraz z Orkiestrą OSP Gać będziemy modlić się za żywych i zmarłych Muzyków i za ich rodziny.

2. Na odnowienie polichromii w kaplicy św. Józefa do Kasy Inwestycyjnej wpłyneły ofiary: Gać Nr 75 = 300 zł; Gać Nr 147 = 300 zł; R 6 = 560 zł + 40 zł (śmieciowe); „Bóg zapłać” za już, ale proszę o jeszcze”. Niech dobry Bóg swoim błogosławieństwem wynagradza waszą hojność.

3. Dyżur porządkowy w kościele w najbliższą sobotę podejmą: Agnieszka Mierzwa, Krystyna Bondyra, Sylwia Bondyra, Agata Markowicz, Bernadetta Dudek.

4. APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI
ARCYBISKUPA STANISŁAWA GĄDECKIEGO WS. POMOCY MIGRANTOM

Od kilku tygodni jesteśmy świadkami wyjątkowo trudnej sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. Bez względu na okoliczności przybycia migrantów, na pewno potrzebują oni naszego wsparcia duchowego i materialnego. (…)

Zwracam się do wiernych oraz wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o ogólnopolską zbiórkę funduszy na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej, po wszystkich Mszach Świętych w niedzielę 21 listopada. Środki zbierane podczas tej kwesty zostaną przeznaczone – za pośrednictwem Caritas Polska – na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego oraz na proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce. (...)

Módlmy się gorąco o pokój na wschodniej granicy Polski, za wszystkich migrantów tam przebywających, za mieszkańców tych okolic, za służby państwowe, w tym Straż Graniczną i wojsko, za polityków, Polaków i Białorusinów.

+ Stanisław Gądecki Arcybiskup Metropolita Poznański Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Załączniki:
Pobierz plik (Apel.pdf)Apel.pdf[ ]36 kB