Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - B / 2021

1. Kolejny rok liturgiczny kończymy uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi możemy dziś uzyskać odpust zupełny. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Po Mszy Świętej o godz.: 1500 uroczyste wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt oddania naszej parafii Chrystusowi Królowi.

2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Roraty w naszym kościele codziennie o 1700. W pierwszą niedzielę Adwentu podczas każdej Mszy Świętej poświęcenie opłatków wigilijnych, które będzie można kupić w zakrystii przez wszystkie niedziele Adwentu.

3. Na odnowienie polichromii w kaplicy św. Józefa do Kasy Inwestycyjnej wpłyneły ofiary: Gać Nr 255 = 120 zł (całoroczna); Zofia Kremer = 120 zł (całoroczna); Maria Kremer = 120 zł (całoroczna); Gać 547 = 200 zł; Bezimienna = 200 zł; Gać 461 = 200 zł; Gać 216 A = 200 zł + 120 zł (całoroczna); Gać 116 A/7 = 200 zł; „Bóg zapłać” za już, ale proszę o jeszcze”. Niech dobry Bóg swoim błogosławieństwem wynagradza waszą chojność.

4. Dyżur porządkowy w kościele w najbliższą sobotę podejmą: Grażyna Mazurek, Maria Ulman, Anna Kordas, Kazimiera Wencel, Anna Tomaszek.

5. Dziś po wszystkich Mszach Świętych – ogólnopolska zbiórka funduszy na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej. Środki zbierane podczas tej kwesty zostaną przeznaczone – za pośrednictwem Caritas Polska – na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego oraz na proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce. (...)

Módlmy się gorąco o pokój na wschodniej granicy Polski, za wszystkich migrantów tam przebywających, za mieszkańców tych okolic, za służby państwowe, w tym Straż Graniczną i wojsko, za polityków, Polaków i Białorusinów. Prośmy Boga słowami „Nowenny do św. Andrzeja Boboli o ochronę naszej Ojczyzny”.