Niedziela Chrztu Pańskiego C / 2022

9 stycznia 2022

1.Dziś w liturgii celebrujemy święto Chrztu Pańskiego. Jezus staje w gronie grzeszników, aby przyjąć chrzest nawrócenia od Jana. Od tej chwili rozpoczyna publiczną działalność, głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia.

2.Dzisiejszy dzień to okazja, aby wspomnieć sakrament chrztu świętego. Chrzest Janowy był zapowiedzią prawdziwego chrztu. Przez ten sakrament zostaliśmy złączeni z Chrystusem i włączeni do Kościoła. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego.

3. Dziś kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Kolędy tradycyjnie można śpiewać do 2 lutego po zakończonej liturgii mszalnej.
Gdyby jakaś Rodzina chciała zaprosić księdza np.: celem poświecenia nowego domu lub porozmawiania o jakiś sprawach to proszę, by umówić się indywidualnie na taką wizytę.

4. W tygodniu spotkania w ramach katechezy parafialnej dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. *W poniedziałek na Mszę Św. a potem na spotkanie przyjdzie młodzież z klasy VIII; *we wtorek młodzież z klasy VII; Natomiast w sobotę młodzież po bierzmowaniu, w ramach katechezy jako „Przygotowanie do małżeństwa”.

5. Na odnowienie polichromii do Kasy Inwestycyjnej wpłyneły ofiary: Gać Nr 110 = 120 (całoroczna) + 20 zł (śmieciowe) + 50 zł (ministranci); Gać Nr 221 = 120 (całoroczna) + 20 zł (śmieciowe) + 50 zł (ministranci); Gać Nr 104 = 150 (całoroczna); Gać Nr 124 = 150 (całoroczna 2021) + 150 (całoroczna 2022); E i J. Szubart = 150 (całoroczna 2021) + 150 (całoroczna 2022); Nr 4 = 250 zł.
Bóg zapłać” za już, ale proszę o jeszcze”. Niech dobry Bóg swoim błogosławieństwem wynagradza waszą chojność.

6. Dyżur porządkowy w kościele w piątek podejmą: Maria Wiglusz, Danuta Nikodem, Janina Worsztynowicz, Krzysztof Tonia, Bożena Szpytma.