2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim C / 2022

2 stycznia 2022

1. W czwartek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana świętem Trzech Króli. Będziemy wspominać Mędrców ze Wschodu, którzy przybyli oddać pokłon Jezusowi. To wydarzenie zapowiada, że Zbawiciel nie przyszedł tylko do wybranych, ale do wszystkich ludzi na ziemi.

Tego dnia – podczas „sumy i po niej” – Koncert Kolęd w wykonaniu muzyków Orkiestry Dętej OSP Gać połączony z Akcją charytatywną dla biednych dzieci. Ofiary składane na tacę zostaną przeznaczone na cele misyjne.

2. Czwartek, 6 stycznia, jest jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca. Od godz.: 1400 – 1500 tzw. „Godzina Święta”. Niech nas nie zabraknie na modlitwie za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

3. Piątek, 7 stycznia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca – do południa odwiedziny z sakramentami u chorych i seniorów. Proszę zgłaszać nowych chętnych. Natomiast o godz.: 1500 wystawienie Najświętszego Sakramentu – Koronka do Bożego Miłosierdzia – Adoracja Najświętszego Sakramentu – w tym czasie również okazja do spowiedzi trwającej do Mszy Świętej. Na zakończenie adoracji – nabożeństwo ku czci NSPJ.

4. W najbliższą niedzielę, 9 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

5. Zapraszam przedstawicieli rodzin, mieszkańców naszej Parafii do uczestnictwa w nabożeństwach kolędowych. Centrum spotkania kolędowego będzie sprawowana Msza św. „O zdrowie i potrzebne łaski” dla Parafian z poszczególnych rejonów. I tak: Poniedziałek 03.I. - rejon 4; Wtorek 04.I. - rejon 3; Środa 05.I. - rejon 2 i 1; Po Mszy Św. nabożeństwo ze śpiewem kolęd i modlitwą kolędową. Po błogosławieństwie Najświętszym sakramentem przedstawiciele rodzin otrzymają pamiątkową broszurkę kolędową - służącą do refleksji nad duchowością eucharystyczną i tzw. „zestaw kolędowy” (kreda + mirra + obrazek). Dziękuję za przybycie, za wspólną modlitwę, za wszystkie ofiary.

6. Na odnowienie polichromii do Kasy Inwestycyjnej wpłyneły ofiary: R5 = 560 zł; Bezimienna = 200 zł; Szlęk Gać 318 = 1.000; Machniakowie Gać 263 = 200 zł + 120 zł (całoroczna); Gać Nr 495 = 200 zł + 120 (całoroczna) + 20 zł (śmieciowe); Ewelina i Piotr Balawejder Gać Nr 369 = 200 zł + 120 (całoroczna);

Bóg zapłać” za już, ale proszę o jeszcze”. Niech dobry Bóg swoim błogosławieństwem wynagradza waszą chojność.

7. Dyżur porządkowy w kościele w sobotę podejmą: Anna Dzień, Marta Bar, Joanna Ulman, Małgorzata Trojnar, Urszula Dziedzic.