7 Nd Zw C / 2022

20 lutego 2022

1. Dziś siódma niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się wraz z całym Kościołem, abyśmy spełniali słowem i czynem to, co podoba się Bogu.

2. Kiedy nadchodzą trudne czasy i jesteśmy pełni trwogi z racji zagrożonego pokoju w najbliższym sąsiedztwie naszej Ojczyzny – skierujmy nasze serca ku Bogu i przyjdźmy w piątek o godz.: 1630 na drogę krzyżową – ofiarując to nabożeństwo w intencji uratowania pokoju i jedności pomiędzy narodami.

3. W przyszłą niedzielę, 27 lutego – w ostatnią niedzielę lutego rozpocznie się 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Modlitewną pamięcią ogarnijmy wszystkich uzależnionych od alkoholu i ich najbliższych, wypraszając im wolność od nałogu. Po Mszy popołudniowej zapraszają na spotkanie czciciele Serc Pana Jezusa i Matki Bożej.

4Sanktuarium Matki Boskiej Szkaplerznej – Parafia Łańcut Fara – zaprasza w sobotę 26 lutego na NOC WALKI O BŁOGOSŁAWIEŃSTWO DLA POLSKI” – czyli na całonocną adorację przed Najświętszym Sakramentem przeżywaną ze Wspólnotą Wojowników Maryi. Bogactwo modlitw rozpocznie się o 2100 Apelem Jasnogórskim przed cudownym obliczem MB Szkaplerznej i pozwoli na trwanie przed Panem do godzin rannych. Wołanie o modlitwę i pokutę, kierujemy do wszystkich wspólnot, mieszkańców naszego miasta i okolicy a szczególnie mężczyzn.

5. Na odnowienie polichromii do Kasy Inwestycyjnej wpłyneły ofiary:
Pacułowie Gać 30 A = 120 (całoroczna za 2021 r) + 200 zł; ; Gać Nr 52 Puszkarzowie = 200 zł; Gać Nr 252 = 200 zł;
„Bóg zapłać” za już, ale proszę o jeszcze”. Niech dobry Bóg swoim błogosławieństwem wynagradza waszą chojność.

6Dyżur porządkowy w kościele w sobotę podejmą: Kłos Stanisław, Miara Grzegorz, Stańko Jerzy, Szlęk Janina, Fołta Janina.

7. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:
Marcin Paweł Cwynar - zamieszkały parafia Gać z Izabelą Zofią Głąb zamieszkała Białoboki (parafia Ostrów). Zapowiedź – 3.