8 Nd Zw C / 2022

X.Proboszcz, Utworzono: . Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

27 lutego 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Wpierw ogłoszenia, związane z wydarzeniami za wschodnią granicą:
       Słowo Ojca Świętego Franciszka: „Zachęcam wszystkich, aby przypadająca 2 marca Środa Popielcowa, była dniem postu w intencji pokoju. W szczególny sposób zachęcam wierzących, aby w tym dniu intensywnie oddali się modlitwie i postowi”.

       Rada Stała KEP prosi wszystkich wierzących w Polsce o nieustanną modlitwę w intencji pokoju w Ukrainie. Zachęca wszystkich biskupów diecezjalnych do wydania stosownych decyzji, by w czasie każdej Mszy św. wznoszono prośby w tej intencji, a także odmawiano suplikacje. Poleca także podejmowanie postu w intencji ocalenia życia i zdrowia naszych sióstr i braci w Ukrainie. Módlmy się, by konflikt ten nie przerodził się w wojnę o zasięgu europejskim czy światowym. W tym bardzo trudnym czasie członkowie Rady Stałej ogarniają troską i modlitwą wszystkich ludzi dobrej woli, zwłaszcza dotkniętych dramatem wojny, i udzielają im pasterskiego błogosławieństwa.

       Abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, zaapelował o modlitwę i ogólnopolską zbiórkę funduszy – do puszek – w niedzielę, 27 lutego 2022 r. oraz w Środę w Popielcową i 2 marca br., na pomoc dla uchodźców z Ukrainy.

   Całość, czyli: „Apel”, "Orędzie"  i „Zachęta” - przeczytaj w „Załącznikach”, na stronie internetowej naszej parafii.

2. W najbliższą środę, 2 marca, przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca w Kościele czas Wielkiego Postu. Msze z obrzędem posypania głów popiołem o godz.: 730 i 1700. Tego dnia „składka” - tzw.: „Jałmużna postna" przeznaczona na „Dom Miłosierdzia im. św. Jana Pawła II dla osób z niepełnosprawnością” w Przeworsku.

3. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa mniejsze oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). Do zachowania postu ścisłego zobowiązani są wierni pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Natomiast wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W myśl przykazań kościelnych czas Wielkiego Postu jest także okresem pokuty, dlatego jako wierzący nie organizujemy hucznych zabaw i nie bierzemy udziału w takich spotkaniach.

4. Pomocą w przeżywaniu czasu pokuty i nawrócenia będą nabożeństwa wielkopostne. Zapraszamy serdecznie na drogę krzyżową w piątki o godz.: 1630 oraz na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 1500.

5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
      - w czwartek o godz. 1600 „Godzina Święta” - adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z Nowenną za kapłanów oraz o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne za przyczyną św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski. Wspomniana inicjatywa duszpastersko-powołaniowa obejmie całą naszą Ojczyznę w której wierni w Polsce zjednoczą się we wspólnym błaganiu Boga, „aby posłał robotników na żniwo swoje”.
     - w pierwszy piątek miesiąca: proszę o zgłoszenia wizyty u chorych/seniorów. Natomiast o godz.: 1500 wystawienie Najśw. Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia, oraz okazja do spowiedzi. O godz.: 1630 Droga Krzyżowa z wezwaniami do NSPJ i modlitwa Nowennowa a potem Msza.
     - w pierwszą sobotę wystawianie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy Świętej wraz z modlitwą Nowennową.

6. Na odnowienie polichromii do Kasy Inwestycyjnej wpłyneły ofiary: Bar Jan Gać Nr 195 = 120 (całoroczna); Gać Nr 557 = 350 zł; R 2 = 1730 zł; „Bóg zapłać” za już, ale proszę o jeszcze”. Niech dobry Bóg swoim błogosławieństwem wynagradza waszą chojność.

7. Dyżur porządkowy w kościele w sobotę podejmą: Piejko Anna, Fołta Elżbieta, Mikuła Justyna, Owsiak Paweł, Brzeska Bernnadeta.

 

Załączniki:
Pobierz plik (Apel.pdf)Apel.pdf[ ]129 kB
Pobierz plik (Noc walki.pdf)Noc walki.pdf[ ]64 kB
Pobierz plik (Orędzie.pdf)Orędzie.pdf[ ]70 kB
Pobierz plik (Zachęta Metropolity Przemyskiego.pdf)Zachęta Metropolity Przemyskiego.pdf[ ]102 kB
Copyright © 2020 Parafia Wniebowzięcia NMP w Gaci. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.