1 Nd. WP C / 2022

6 marca 2022

1. Tegoroczny Wielki Post jest inny niż dotychczasowe, ponieważ jest przeżywany w cieniu wojny. Dlatego też: „Módlmy się, pośćmy i pokutujmy, weźmy udział w Nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali”.
Do życia w łasce i apostolskiego niesienia pokoju innym zachęca Metropolita Przemyski, abp Adam Szal, w liście pasterskim przeznaczonym na 1. Niedzielę Wielkiego Postu tj. 6 marca 2022 r.

2. Siostra Janina przekazała ogłoszenie: „W kościele przy Opactwie Sióstr Benedyktynek w Jarosławiu, podawane są posiłki dla dzieci i kobiet z Ukrainy. Jest zapotrzebowanie na przetwory w słoikach jak np.: ogórki kiszone, papryka, buraczki itp. prosimy o dar serca. Przetwory można przynosić do salki obok kościoła, albo do sióstr”. „Bóg zapłać”. Podpisała siostra Janina.

3. We wtorek, 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Wszystkim paniom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej.

4. Najbliższa niedziela, 13 marca, będzie Niedzielą Ad Gentes – Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zapraszamy do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej w intencji wszystkich pracujących na misjach.

5. Również w najbliższą niedzielę w naszej parafii rozpoczynają się rekolekcje. Będą miały miejsce w dniach 13 – 16. III. 2022 r. Zaplanujmy tak nasze zajęcia, aby nie zabrakło nas na spotkaniach rekolekcyjnych. Również w te dni będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu. Za udział w rekolekcjach można uzyskać łaskę odpustu zupełnego.

6. Na odnowienie polichromii do Kasy Inwestycyjnej wpłyneły ofiary:
Gać Nr 40 = 200 ; Brożbarowie Gać Nr 381 A = 200+ 120 zł (całoroczna); „Bóg zapłać” za już, ale proszę o jeszcze”. Niech dobry Bóg swoim błogosławieństwem wynagradza waszą chojność.

7. Dyżur porządkowy w kościele w sobotę podejmą: Sylwia Puszkarz, Katarzyna Puczkowska, Małgorzata Ryznar, Agara Ryznar, Krystyna Ogryzek, Zenon Pacuła, Paweł Owsiak, Zofia Polaków.

INTENCJE

Ksiądz Prałat + Tadeusza Tomaszek (gregorianka).

Ks. Marian za:
Nd – 06.III. 730 - +Kazimierza Dz. (od Firmy SUPIKO);
Pn – 07.III. - +Kazimierza Dz. (od Roberta i Anety Zięba.);
Wt – 08.III. -+Bronisława Miarę (w 7-ą rocz.);
Śr – 09.III. - +Kazimierza Dz. (od koleżanek i kolegów z firmy PJORO);
Cz – 10.III. - +Kazimierza Dz. (od koleżanek i kolegów z firmy PJORO);
Pt – 11.III. - +Kazimierza Dz. (od koleżanki Doroty z firmy BISPOL);
Sb – 12.III. - +Władysława Ziemniaka;
Nd – 13.III. 730 - +Kazimierza Dz. (od koleżanki Doroty z firmy BISPOL);
O. Emilian SAC 730 - ++Waleriana i Annę;

Proboszcz: (21. II.– 22.III.) Gregorianka za +Romana Kochmańskiego;

Załączniki:
Pobierz plik (1 NdWP-abpASz_list_Wielki_Post_2022.doc)1 NdWP-abpASz_list_Wielki_Post_2022.doc[ ]213 kB