17 Nd zw C / 2022

X.Proboszcz, Utworzono: . Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

24 lipca 2022
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś w kalendarzu liturgicznym przypada siedemnasta niedziela w ciągu roku. Przez wstawiennictwo św. Krzysztofa modlimy się, abyśmy dobrze używali rzeczy przemijających i nieustannie ubiegali się o dobra wieczne. Ważnym punktem, tego dnia, jest błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów, aby zawsze używali ich mądrze i odpowiedzialnie. Do wszystkich użytkowników pojazdów jest kierowany apel o udział w Akcji św. Krzysztof i wsparcie misjonarzy w zakupie środków transportu poprzez przeznaczenie 1 grosza za każdy przejechany kilometr na ten cel.

2. We wtorek, 26 lipca, w liturgii będziemy wspominali Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Pismo Święte nie przekazuje o nich żadnych informacji. Tradycja Kościoła wraz z kultem Maryi czci także Rodziców Matki Chrystusa. Będziemy modlić się za naszych dziadków i babcie, aby doświadczali bliskości Boga oraz szacunku i miłości ze strony najbliższych.

3. W najbliższą niedzielę, po mszy Św popołudniowej, zapraszają na spotkanie czciciele serc NSPJ i NSMB.

4. „Bóg zapłać” za przygotowanie świątyni, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę – proszę o podjęcie kolejki: Wiglusz Józef, Szpytma Barbara, Kwolczak Krystyna, Jakielaszek Katarzyna, Bondyra Renata, Kozubek Aneta, Dubiel Aneta.

5. „Do Kasy Inwestycyjnej wpłynęły ofiary: Gać nr 155 = 200 zł; Gać nr 437 = 200 zł + 120 zł (całoroczna); Kordas Zofia Gać nr 214 = 200 zł + 120 zł (całoroczna); Gać nr 301 = 200 zł; Gać nr 306 = 200 zł + 120 zł (całoroczna) + 20 zł (sieciowe);
„Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

Copyright © 2020 Parafia Wniebowzięcia NMP w Gaci. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.