Ogłoszenia parafialne 14. XI. 2010

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1.        Bóg zapłać za podjęcie kolejki. Na następny raz kościół posprzątają i przygotują:

2.       Do Kasy Inwestycyjnej, na remont Kościoła, wpłynęły ofiary:
Nr 70  - 200,ooz ł; R8 p. Wacław -  470,oo zł; R8 p. Wiesław – 1050,oo zł. Obaj Panowie zakończyli zbiórkę za 2010 r. Składam im „Bóg zapłać” za swój czas który poświęcili dla służby w naszej wspólnocie parafialnej, ale i „Bóg zapłać” dla tych wszystkich, którzy otwierali nie tylko drzwi swoich domów i mieszkań, ale i zdobyli się na dar serca dla naszego kościoła.
„Bóg zapłać” za życzliwość i zrozumienie.

3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Chrystusa Króla, która kończy rok liturgiczny. Święto patronalne Akcji Katolickiej. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Serca Jezusowego. Na tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4.      Intencje:
Ksiądz Prałat: …
Ksiądz Proboszcz:
Nd14 1030 – Za dusze w czyśćcu cierpiące; 1500 – za parafian;
Pn15 – ++Zuzanna, Andrzej Flejszar;
Wt16 – ++Balbinę i Jana, Zdzisława, Józefa;
Śr17 (730)– +Piotr Bałacki;
Cz18 – +Piotr;
Pt19 –+Piotr;
Sb20 –     +Piotr;
Nd21 –730+Piotr; 1500 – za parafian;

5.       Dzisiaj tj. 14. XI. 2010 r. o godz.: 1600 w Sali GOK odbędzie się koncert laureatów V Gminnego konkursu Pieśni Patriotyczno-Religijnej. Na koncert zapraszają organizatorzy: GOK w Gaci; Zespół Szkół w Dębowie, Zespół Szkół w Gaci.

6.      Dzisiaj tj. 14. XI. 2010 r.  u sąsiadów w Ostrowie – gości Jan Budziaszek, perkusista zespołu Skaldowie. Będzie opowiadał po każdej Mszy Świętej (800 i 1100) o swoim nawróceniu i o potędze modlitwy różańcowej. Natomiast o godz.: 1500 będzie prowadził medytację do różańca.

7.             W dniu 21 listopada b.r. będziemy wybierać władze samorządowe na kolejną kadencję. Pamiętajmy, że to na tym szczeblu zapadają decyzje o funkcjonowaniu szkół, budowie i utrzymaniu dróg lokalnych, infrastruktury technicznej, pomocy społecznej, i o wielu innych ważnych dla nas sprawach.
W dotychczasowych wyborach frekwencja nie była zadowalająca. Często przy tej okazji słyszało się narzekania, że kandydaci nie są znani, że wskazują ich partie polityczne, a nasz głos nie ma wpływu na wybór konkretnej osoby. W wyborach samorządowych jest inaczej. Kandydaci na radnych i na wójtów, to często nasi sąsiedzi i znajomi. Dzięki temu mamy możliwość oceny ich światopoglądu, życiowych postaw i podejmowanych decyzji i zrealizowanych zadań.
Skorzystajmy z tej możliwości i pamiętajmy, udział w wyborach, jest obowiązkiem wszystkich. Bądźmy zatem aktywni w wspieraniu kandydatów oraz w głosowaniu.
Idąc do głosowania pamiętajmy, aby wsiąść z sobą dokument potwierdzający naszą tożsamość tzn.: Dowód Osobisty, Prawo Jazdy.