Ogłoszenia parafialne 21. XI. 2010

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

1.        Bóg zapłać za podjęcie kolejki. Na następny raz kościół posprzątają i przygotują: Kłos Anna, Szpindor Elżbieta, Kłos Apolonia, Tonia Marek, Paluch Alicja.

2.       Do Kasy Inwestycyjnej, na remont Kościoła, wpłynęły ofiary: Fołta Beata i Marian – 200,oo zł; R5 – 370,oozł. „Bóg zapłać” za życzliwość i zrozumienie.

3.       Kończy się rok liturgiczny, podczas którego rozważaliśmy tajemnice naszego zbawienia, dokonanego przez Jezusa Chrystusa, Dziś Kościół stawia nam przed oczy Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata jako Tego, do którego ostatecznie wróci całe stworzenie, w tym każdy z nas. Pamiętając o celu naszej życiowej pielgrzymki, zechciejmy być oddanymi synami i córkami Króla Wszechświata.

4.      Dnia 27 listopada zapraszam na modlitwę, przed Najświętszym Sakramentem – w łączności z Ojcem Świętymw intencji każdego poczynającego  się życia.
Po modlitwie Anioł Pański w dniu 14 listopada Ojciec Święty zapowiedział, że 27 listopada odbędzie się pierwsze czuwanie modlitewne w intencji poczętego życia. Następnie Benedykt XVI dodał: Osobiście zalecam, aby odbyło się ono także w parafiach, wspólnotach, grupach i ruchach religijnych. Okres, w którym przygotowujemy się do Świąt Bożego Narodzenia, jest  najbardziej odpowiednim czasem, aby odwołać się do Bożej Opieki w intencji każdej ludzkiej istoty powołanej do istnienia oraz aby dziękować Bogu za dar życia, który otrzymaliśmy od naszych rodziców.
Ojciec Święty osobiście będzie przewodniczył uroczystości według specjalnej liturgii,  która rozpocznie się na Watykanie w Bazylice Św. Piotra 27 listopada o godz. 16:30. Papież oczekuje, że wszyscy się do niego przyłączymy.

5.       W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent, czas radosnego przygotowania na spotkanie z Panem. W naszej tradycji utrwalił się zwyczaj ustawiania w kościele wieńca adwentowego z czterema świecami, symbolizującymi cztery niedziele Adwentu. Postarajmy się o taką dekorację w naszych mieszkaniach i domach.

6.      W przyszłą niedzielę na spotkanie, po Mszy popołudniowej, zapraszają czciciele Serc: Pana Jezusa i Matki Bożej.

7.       Intencje
Ksiądz Proboszcz: