Ogłoszenia parafialne 28. XI. 2010

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki. Na następny raz kościół posprzątają i przygotują: Wyczańska Barbara, Kędzior Bernadetta, Kremer Zofia, Kremer  Maria, Jeżowska Małgorzata.
  2. Do Kasy Inwestycyjnej, na remont Kościoła, wpłynęły ofiary: Drozdowie Nr. 453 – 100,oo zł; R1 – 620,oo zł + 50,oo zł ofiara bezimienna; R2 – 240,oo zł. „Bóg zapłać” za życzliwość i zrozumienie.
  3. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on nam pod hasłem: „W komunii z Bogiem”. W ciągu poszczególnych miesięcy tego roku będziemy się starali pogłębiać naszą komunię z Panem Bogiem. Chodzi o to, aby nasze osobiste relacje z Bogiem, a także te we wspólnocie rodzinnej i we wspólnocie Kościoła, były bardziej dojrzałe, świadome. Żeby na nowo odkrywane i pogłębiane, również poprzez lekturę Pisma Świętego, kształtowały nasze osobiste i wspólnotowe codzienne życie. Jednocześnie wchodzimy w okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana.
  4. Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu odprawiać jedną Mszę wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwaną Mszę roratnią. Do licznego udziału w roratach, odprawianych w naszym kościele codziennie o godz. 1700, zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnich i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z biednych rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritasu, które są już do nabycia w naszym kościele.
    Również w tym roku umowna kwota za świecę wynosi 5 zł. Należy jednak pamiętać, że nie jest to cena świecy, ale ofiara przeznaczona na pomoc dla najbiedniejszych. Celem akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom jest rozprowadzanie świec ze znakiem Caritas, które płonąc na wigilijnych stołach, obok dodatkowego nakrycia przypominają, że dla nikogo miejsca nie zabraknie. Świece te symbolizują jedność i pamięć o dzieciach i osobach potrzebujących, które potrzebują naszej pomocy. Dzięki funduszom zebranym ze sprzedaży świec, podobnie jak w ubiegłych latach, przemyska Caritas zorganizuje dożywianie dzieci, paczki świąteczne oraz wypoczynek dla dzieci i młodzieży.
    Caritas Archidiecezji Przemyskiej gorąco dziękuje wszystkim, którzy włączają się w Wigilijne Dzieło: ofiarodawcom, wolontariuszom, księżom zachęcającym parafian do włączenia się w akcję, a także środkom przekazu, dzięki którym informacja o wigilijnych świecach dociera do szerokich rzesz mieszkańców naszej Archidiecezji.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek wspominamy ustanowienie Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu (od 1600 - 1700) ofiarujmy w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej 1530 - 1700. Przed południem odwiedziny u starszych i chorych.  W pierwszą sobotę, w Nabożeństwach Pierwszych Sobót Miesiąca, wynagradzajmy za grzechy które ranią Niepokalane Serce Maryi. Wszak Matka Boża, każdemu kto z miłością wynagradza za grzechy, obiecuje: „Przybędę w godzinie śmierci z łaskami potrzebnymi do zbawienia. Dusze te będą kochane przez Boga, jako kwiaty przed tronem Bożym je postawię”.
  6. Intencje: