Ogłoszenia parafialne 05. XII. 2010

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki. Na następny raz kościół posprzątają i przygotują:

2. Do Kasy Inwestycyjnej, na remont Kościoła, wpłynęły ofiary: Nr 505 – 200,oo zł; Maria i Józef Szlęk Nr 219a – 120,oo zł; R6 110,oo zł; R7 – 1710,oo zł. „Bóg zapłać” za życzliwość i zrozumienie.

3. Siostry zakonne serdecznie dziękują, za życzliwe przyjęcie i ofiary złożone z racji roznoszenia opłatków. Rodziny, które zostały opuszczone lub nie było nikogo w domu, mogą nabyć opłatki u Sióstr lub p. kościelnego w zachrystii.

3. Druga Niedziela Adwentu jest dniem modlitw i solidarności z Kościołem na Wschodzie. Polecajmy Ukrainę, Rosję i wszystkie kraje byłego Związku Radzieckiego. Tyle jeszcze przed nimi, aby nadrobić siedemdziesięcioletnie zniszczenia, aby odnaleźć drogę do Boga i do człowieka.

4.Wszystkich parafian: dzieci (z lampionami!), młodzież i dorosłych zachęcam do licznego udziału w roratach, odprawianych w naszym kościele codziennie o godz. 1700.

5. Jutro, 6 grudnia, o wstawiennictwo prosimy św. Mikołaja, biskupa Miry, który żył na przełomie III i IV wieku. Niech to liturgiczne wspomnienie świętego Mikołaja usposobi nas także do szerokiego otwarcia oczu i serca na te dzieci, o których bliscy zapomnieli albo się ich wyparli. Ale niech oprócz wielu podarunków nie zabraknie także daru naszej modlitwy w ich intencji przez wstawiennictwo tego wspaniałego Świętego Biskupa.

6. W środę, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi nam, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Kościół także uczy, że Matka Boża nie popełniła żadnego grzechu uczynkowego. Prośmy naszą Najlepszą Matkę o wstawiennictwo u Syna we wszelkich potrzebach, zwłaszcza o wytrwałość do walki z każdym grzechem. W tym dniu w naszym kościele Msze Święte o godz. 730 . 1030 i 1700.

7. Zgodnie z życzeniem Księdza Arcybiskupa, wyrażonym w  liście z I Niedzieli Adwentu, zapraszamy do wspólnego odmówienia pacierza katechizmowego około 7 - 10 minut przed każdą Mszą Świętą.

8. Caritas Archidiecezji Przemyskiej zachęca do włączenia się w akcję Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom poprzez nabywanie w zachrystii świeczek ze znaczkiem Caritas.

9. Intencje:

- Ksiądz Prałat ciąg dalszy gregorianki za +Pawła;