Ogłoszenia parafialne 19. XII. 2010

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU                                             19 grudnia 2010

1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki. Na następny raz kościół posprzątają i przygotują:
  2. Do Kasy Inwestycyjnej, na remont Kościoła, wpłynęły ofiary: Balawejder Nr 256a – 150,oo zł; Delegiewicz-Gradowski Nr 501 – 200,oo zł. Hęclik Danuta i Jan Nr 64 – 200,oo zł; R3 – 600,oo zł; R4 – 1050,oo zł. „Bóg zapłać” za życzliwość i zrozumienie.
  3. Coraz bliżej do uroczystości Narodzenia Pańskiego! W piątek Wigilia i potem kolejne świąteczne dni. Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z piątku, 24 grudnia, na sobotę, 25 grudnia. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Pod żadnym pozorem nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, a tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych..
  4. Proszę zgłaszać chorych i seniorów, tak aby w przedświątecznym czasie – z rana w wigilię, mogli skorzystać z posługi sakramentalnej. Najlepiej zgłaszać w zachrystii.
  5. Zapowiedź 2: Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się: Leszek Rosół syn Wiesława i Władysławy , zamieszkały – Gać i Małgorzata Danuta Mierzwa córka Stanisława i Marii, zamieszkała – Gać.
  6. Intencje:

Nd19 1030 ++Anielę, Weronikę, Jan, Bronisław Lenar.
Pn20 730 –
Wt21 730 –