Ogłoszenia parafialne 26. XII. 2010

ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki. Na następny raz kościół posprzątają i przygotują: Piejko Anna, Fołta Elżbieta, Owsiak Dorota, Puszkarz Sylwia, Ogryzek Krystyna. Sprzątanie kościoła w piątek 31. XII. –  godz.: 900.
  2. Do Kasy Inwestycyjnej, na remont Kościoła, wpłynęły ofiary:  Nr 461 – 100,oo zł; Nr 591 – 300,oo zł; R 2 – 200,oo zł; Rodzina Hawerów Nr 183 – 200,oo zł; „Bóg zapłać” za życzliwość i zrozumienie.
  3. Są do nabycia płyty CD z nagraniami kolęd w wykonaniu Zespołu Muzycznego WSD w Przemyślu. Cena = 5 zł /za sztukę.
  4. Powoli zbliżamy się już do końca roku kalendarzowego 2010. Podczas specjalnego nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego w naszym kościele, które będziemy celebrowali w piątek 31 grudnia o godz. 1600. Podziękujemy Bogu – Dobremu Ojcu w Niebie za miniony czas, za dobro, któregośmy w tym czasie doznali. Przeprosimy za wszelkie błędy i odejścia od miłości. Prośmy o dalsze błogosławieństwo nad nami, nad naszymi rodzinami. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” podczas tego nabożeństwa będzie można uzyskać odpust zupełny.
  5. W sobotę, 1 stycznia, w liturgii celebrujemy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze święte tego dnia o godz.: 730, 1030, 1500. Ta maryjna uroczystość należy do tak zwanych świąt nakazanych.
  6. W najbliższym czasie (wtorek od 900 - 1600 rozpoczynając od kościoła w stronę Markowej a następnie od "starej plebanii" w kierunku Szkoły) w naszej Parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Pragnę odwiedzić naszych Parafian, aby zanieść do iwaszych domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Sądzę że może to być świetna okazja, aby porozumieć się, dowiedzieć się czegoś i zadeklarować, jaką konkretną rolę mogę odegrać w życiu naszej parafialnej rodziny.
    Uważam, że dobrze by było, aby nasze rozmowy w czasie tych spotkań koncentrowały się wokół spraw istotnych dla bytu duchowego i materialnego naszej wspólnoty parafialnej. Dlatego wcześniej sugeruję konkretne zagadnienia, o których chciałbym z Państwem porozmawiać. Jak widzicie swój wkład w istnienie parafialnej wspólnoty wiary, na miarę swoich możliwości i kwalifikacji zawodowych? Jakie działania ze swej strony chcieliby Państwo podjąć dla duchowego wzrostu parafii?
    Wierni mają także obowiązek, każdy według swoich możliwości, dbać o materialne potrzeby Kościoła” (Katechizm Kościoła Katolickiego, nr 2043). Jak Państwo realizują to przykazanie kościelne. Wasz Proboszcz
  7. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się: Leszek Rosół syn Wiesława i Władysławy, zamieszkały – Gać i Małgorzata Danuta Mierzwa córka Stanisława i Marii, zamieszkała – Gać.  Zapowiedź 3: