Ogłoszenia parafialne 02. I. 2011

DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM                          2 stycznia 2011

1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki. Na następny raz kościół posprzątają i przygotują: Piejko Anna, Fołta Elżbieta, Suchecka Zofia, Miara Maria, Miara Marta, Zubrzycka Urszula.          2. Do Kasy Inwestycyjnej, na remont Kościoła, wpłynęły ofiary: Elżbieta – 200,oo zł; Kadlofowie Nr 453a – 100,oo zł; Nr507 – 100,oo zł; R8 – p.Stanisław – 2040,oo zł; R7/Nr189 – 50,oo zł (dodatek). „Bóg zapłać” za życzliwość i zrozumienie.
3. W Poniedziałek, Wtorek i Środę spotkania z Gimnazjalistami według ustalonego porządku.
4. W najbliższy czwartek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele poświęcimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara: C + M + B, dodając cyfry Roku Pańskiego. Msze święte – tak jak w każdą niedzielę.
5. W tę uroczystość Objawienia Pańskiego rokrocznie obchodzimy Misyjny Dzień Dzieci. Składka z tego dnia na Krajowy Fundusz Misyjny.
6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek (adoracja od 1400-  1500)w modlitwach prośmy o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne, pierwszy piątek miesiąca - przepraszamy Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie Bożych darów, zwłaszcza Eucharystii. Prosimy o Miłosierdzie dla tych, którzy Pana Boga przeprosić nie chcą.
7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.
8. W tym tygodniu Ksiądz nie będzie chodził po kolędzie.
9. Intencje:
Nd02 –  730; 1030 – Misyjna;  1500 - za parafian.
Pn03 - ++Marię i Eugeniusza Kochmański w rocz.
Wt04 - ++Helenę i Franciszka, Józefa Sadowski;
Śr05 - ++Machaj Janinę, Mateusza, Zbigniewa, Bronisława;
Cz06 – 730 +Marię Wyczarską;             1030; 1500 - za parafian.
Pt07 - +Marię;
Sb08 - +Marię;
Nd09 – 730; 1030 – +Leon Dzień;  1500 - za parafian.