2 Nd/A

16 stycznia 2011

1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki. Na następny raz kościół posprzątają i przygotują: Wiśniowska Irena, Sochacka Alicja, Polaków Zofia, Miara Stanisława, Zięba Elżbieta.

2. Do Kasy Inwestycyjnej, na remont Kościoła, wpłynęła ofiary: Nr. 142a – 100,oo zł; Maria i Waldemar Machniak Nr 263 – 250,oo zł. „Bóg zapłać” za życzliwość i zrozumienie.

3.
Intencje:
Nd16 – 730 + Eugeniusz Broda w 17-ą rocznicę; 1030 – … ; 1500 - za parafian.
Pn17 – 730 +Aleksandrę,
Wt18 – 730 +Aleksandrę,
Śr19 – 730 +Aleksandrę,
Cz20 – 730 +Aleksandrę,
Pt21 – 730 +Stanisław Jakielaszek,
Sb22 – 730 +Józef Hawer,
Nd23
730 ; 1030 – ++Bronisławę i Jana Stańko; 1500 - za parafian.

4. Trwa wizyta duszpasterska, tak zwana kolęda. Należy ona do bardzo ważnych i  trudnych obowiązków dla kapłanów. Spotkanie z duszpasterzem w rodzinnym gronie stanowi niepowtarzalną okazję do podjęcia rozmowy na tematy związane przede wszystkim spraw naszego zbawienia. Przecież dla naszego zbawienia Syn Boży stał się Człowiekiem. Nie dziwmy się więc kapłanowi, który chce podjąć rozmowę na temat naszego zaangażowania w życie parafialne, który przypomina nam o naszych obowiązkach wobec Boga i bliźniego. Jest to jego obowiązek duszpasterski wynikający z odpowiedzialności przed Bogiem za nasze zbawienie. Dla każdego kapłana jest to też sposobność do poznania tych wiernych, którzy w ogóle lub bardzo rzadko przestępują próg parafialnego kościoła. Skorzystajmy z tego wyjątkowego daru!
W tym tygodniu kolęda od Pn – Pt w godz.: 900 – 1900 , a w Sobotę od 900 – 1500.

5. Dzisiaj – tj. dnia 16-01-2011 r. o godz.: 1600 w GOK-u w Gaci odbędzie się koncert Laureatów VI Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek. Serdecznie zapraszają organizatorzy: Wójt Gminy Gać i Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Gaci.

6. Urząd Gminy Gać prosi o włączenie poniższych treści w niedzielne ogłoszenia parafialne:
1.
"Dnia 20 stycznia 2011 roku o godz. 15 w Sali narad Urzędu Gminy Gać odbędzie się spotkanie organizacyjne w sprawie utworzenia na terenie naszej Gminy Klubu Seniora. Do udziału w spotkaniu organizatorzy zapraszają w szczególności osoby o statusie emeryt lub rencista niezależnie od posiadanego wieku".
2.
"Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gaci informuje, iż z dniem 1 stycznia 2011 roku kontynuuje realizację projektu "Czas na aktywność w Gminie Gać" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. W projekcie mogą wziąść udział osoby bezrobotne zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy, w wieku aktywności zawodowej (15-64 lata) korzystające ze świadczeń pomocy społecznej udzielanej przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Gaci. Wsparcie udzielone w ramach projektu to możliwość  zrobienia indywidualnie wybranych kursów zawodowych, uzyskania dokumentów uprawiających do podjęcia  zatrudnienia, odbycia indywidualnych i grupowych konsultacji z doradcą zawodowym oraz bycia objętym przez ośrodek zasiłkami celowymi przez cały okres trwania projektu. Osoby chętne do udziału w projekcie proszone są o zgłaszanie się do Biura Projektu mieszczącego się  w Urzędzie Gminy Gać, pokój nr 18 w okresie od 1 lutego do 15 marca 2011 roku. Udział w projekcie jest bezpłatny. "