3 Nd/A

23 stycznia 2011

1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki. Na następny raz kościół posprzątają i przygotują: Pacuła Cecylia, Ryznar Agata, Kud Elżbieta, Zięba Stanisława, Balawejder Maria.
2. Do Kasy Inwestycyjnej, na remont Kościoła, wpłynęła ofiary:
bezimienna – 200,oo zł; Bącal Anna Nr 593 – 200,oo zł; Czechowicz Mieczysław Nr 245 – 200,oo zł; Fołta Jan Nr 209 – 120,oo zł; Nr 221 – 120,oo zł; Lonc Sylwester, Justyna, Zofia Nr 11 – 200,oo zł; „Bóg zapłać” za życzliwość i zrozumienie.
3. Intencje:
Nd23730 ; 1030 – ++Bronisławę i Jana Stańko
Pn24 – ++Michał i Zofia Cwynar;
Wt25  730 – ++Weronika, Katarzyna, Franciszek Jędrejko;
Śr26  730 – ++Apolonia, Bronisław, Józef;
Cz27 –  730
Pt28 – ++Babiarz Tadeusz, Aniela, Józef;
Sb29 – ++Maria i Kazimierz Brożbar, Helena i Ludwik;
Nd30 –730 O szczęśliwe zdanie matury, egzaminów i o światło Ducha Świętego oraz potrzebne łaski Boże; 1030 ...; 1500 za parafian
4. W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
5.
W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 1030 będziemy gościli Orkiestrę Ochotniczej Straży Pożarnej z koncertem kolęd. Zapraszamy!
6.
Zakończyłem wizytę duszpasterską. Wszystkim bardzo serdecznie dziękuję za życzliwe i ciepłe przyjęcie i za możliwość wspólnej modlitwy w Waszych domach. Niech dobry Bóg ma Was zawsze w opiece i niech hojnie obdarza Wasze Rodziny swoim błogosławieństwem.
7.
Nasza Modlitwa dziękczynna – do dnia beatyfikacji.
Janie Pawle II nasz święty orędowniku, Wspomożycielu w trudnych sprawach. Ty, który swoim życiem świadczyłeś wielką miłość do Boga i ludzi, prowadząc nas drogą Jezusa i Maryi. Przez miłość i wielkie cierpienie ofiarowane za bliźnich, co dzień zbliżałeś się do świętości. Pragniemy prosić Cię o wstawiennictwo we wszystkich naszych sprawach. Wierząc, że przez Twoją wiarę, modlitwę i miłość pomożesz zanieść je do Boga. Wyproś nam u Boga Wszechmogącego łaski, o które się modlimy. Uproś nam dar umocnienia naszej wiary, nadziei i miłości. Wierzymy w moc modlitwy i w Twoją zbawienną pomoc. Boże w Trójcy Przenajświętszej, dziękujemy Ci za to, że dałeś Kościołowi Papieża Jana Pawła II, w którym zajaśniała Twoja ojcowska dobroć, chwała krzyża Chrystusa i piękno Ducha miłości. On, zawierzając całkowicie Twojemu miłosierdziu i matczynemu wstawiennictwu Maryi, ukazał nam żywy obraz Jezusa Dobrego Pasterza, wskazując świętość, która jest miarą życia chrześcijańskiego, jako drogę dla osiągnięcia wiecznego zjednoczenia z Tobą. Udziel nam, za jego przyczyną, zgodnie z Twoją wolą, tej łaski, o którą prosimy z nadzieją, że Twój Sługa Papież Jan Paweł II, zostanie włączony w poczet Twoich świętych. Amen.