1 Nd wp A / 2023

26 luty 2023

1. Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu. O godz.: 1500 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i składką na kwiaty do Bożego Grobu – a potem Msza. Natomiast w piątek o godz.: 1630 odprawiamy Drogę Krzyżową. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam:: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach i postanowieniach na Wielki Post.

2. Przypominam, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie przed obrazem Jezusa ukrzyżowanego po przyjęciu Komunii św. modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu” oraz za udział w Drodze Krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.

3. W dzisiejszą niedzielę przypada święto państwowe (od 2011 r.): Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas tzw. „Godziny Świętej” (1600 – 1700) dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do służby Bożej, także z naszej parafii. W piątek: do południa odwiedziny z posługą sakramentalną chorych i seniorów a godz.: 1500 wystawienie Najśw. Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia, okazja do spowiedzi św. pierwszopiątkowej i do przepraszania Bożego Serce za wszelki brak miłości. O godz. 1630 Droga Krzyżowa połączona z pierwszopiątkowym nabożeństwem. W sobotę powierzymy naszą wspólnotę, każde rodzące się w niej i godnie kończące się życie, Niepokalanemu Sercu Maryi – najlepszej z Matek.

5. Na odnowienie polichromii do Kasy Inwestycyjnej wpłyneły następujące ofiary: Puszkarzowie Gać Nr 52 = 300,00(renowacja) + 150,00 zł (całoroczna); Gać Nr 167 = 200,00; Gać Nr 340 = 120,00 zł (całoroczna); Maria Nawracała = 200 zł (renowacja) + 120,00 zł (całoroczna) + 20,00 (śmieciowe); "Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

6. "Bóg zapłać" za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na środki czystości. W tym tygodniu w sobotę dyżur podejmą:Alicja Szlęk, Barbara Łyszczarz, Łukasz Homa, Józef Filar, Maria Duliban, Justyna Rejzer.

Załączniki:
Pobierz plik (Rekolekcje dla ASH NSPJ.pdf)Rekolekcje dla ASH NSPJ.pdf[ ]151 kB