Niedziela Palmowa A / 2023

X.Proboszcz, Utworzono: . Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

2 kwietnia 2023
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Przeżyjmy go jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami zagłębiania się w Misterium Paschalne przez czynny udział w bogatej liturgii tego czasu. Aby te Trzy Święte Dni otrzymały jak najuroczystszą oprawę, zapraszam parafian do licznego, czynnego udziału. Zapraszam: lektorów, ministrantów, młodzież i dzieci – podejmijmy wyznaczone adoracje (proponowany czas znajdziemy na stronie parafialnej), zaangażujmy się w liturgię (czytania, komentarze), przygotujmy chorągwie i feretrony na procesję. //Po tylu koszach, jakie otrzymałem od straży grobowej – szczerze im dziękuję.//

2. W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. Po hymnie „Chwała na wysokości Bogu” milkną dzwony i organy, a po Komunii Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza adoracji, zwanego ciemnicą – przygotowaną w kaplicy św. Józefa. Liturgia tej Mszy Świętej w naszym kościele rozpocznie się o godz. 1900.

3. W Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu ilości posiłków. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia.

4. Wielki Piątek – pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa. Do południa odwiedziny z posługą sakramentalną chorych i seniorów a o godz. 1500 Nowenna do Miłosierdzia Bożego a następnie Droga Krzyżowa. Natomiast Liturgię o Męce Pańskiej rozpoczniemy o godz.: 1900. Po zakończeniu Liturgii Adoracja Najświętszego Sakramentu do 2200.

5. Wielka Sobota – jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim i rozważania mękę i śmierć Chrystusa, Jego zstąpienie do otchłani, a także oczekiwania na Jego Zmartwychwstanie. Adoracja Pana Jezusa w grobie od 900 do Wigilii Paschalnej. Przynosząc do pobłogosławienia pokarmy na stół wielkanocny, pamiętajmy, aby przez dłuższą chwilę zatrzymać się i w duchu podziękować Panu Jezusowi złożonemu do grobu za dzieło odkupienia. Błogosławieństwo pokarmów o 1000 połączone z modlitwą adoracyjną. O godz.: 1130 Przedszkolaki od Sióstr Służebniczek w Gaci serdecznie zapraszają na adorację Pana Jezusa przy Grobie Pańskim a następnie błogosławieństwo pokarmów. O godz. 1500 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

6. Wigilia Paschalna. Liturgię rozpoczniemy o godz.: 1900. Wybierając się na tę Liturgię weźmy ze sobą świece / paschaliki.

7. Rezurekcja w poranek wielkanocny o godz.: 600 a potem jeszcze Suma o godz.: 1030.
8. W poniedziałek wielkanocny porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę: 730, 1030 i 1500.

9. Do Kasy Inwestycyjnej wpłyneła następująca ofiara: Maria i Józef Szlęk Gać Nr 219 A = 120,00 zł; Bóg zapłać" za już i proszę o jeszcze.

10. W sobotę po skończonej Liturgii Wigilii Paschalnej – około 2100 – dyżur podejmą: Aniela Ryznar, Beata Fołta, Przemysław Krzeszowiec, Zbigniew Skupień, Eugeniusz Drozd, Agata Zubek, Marta Krzan.

Copyright © 2020 Parafia Wniebowzięcia NMP w Gaci. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.