Poniedziałek Wielkanocny A / 2023

10 kwietnia 2023

1. Dziś poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Msze Święte w naszej świątyni według porządku niedzielnego. Ofiary składane dzisiaj na tacę stanowią wsparcie dla Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu. Dziękujemy za zrozumienie i okazaną pomoc.

2. Serdeczne słowa wdzięczności kieruję do wszystkich, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego oraz udekorowanie naszej świątyni. Za wszelką pomoc i okazane dobro niech Bóg wynagradza swoją łaską:
- wszystkim ofiarodawcom na kwiaty; (złożono na tacę i przekazałem na kwiaty 1.500,00 zł:
- S. Małgorzacie za przygotowanie świątyni i młodzieży;
- dziękuję S. Organistce, Chórowi i Muzykom Orkiestry Dętej OSP Gać;
- p. kościelnemu i wszystkim którzy pomagali w przygotowaniu Ciemnicy i Grobu;
- grupom zatroskanym o czystość świątyni i wokół;
- lektorom, ministrantom, dziewczęcej służbie eucharystycznej;
- pocztowi sztandarowemu, panom od baldachimu i niosącym chorągwie oraz feretrony;
Wszystkim za wszelkie ofiary i dary złożone na potrzeby kościoła i kuchni, za wszelką życzliwość – składam serdeczne „Bóg zapłać”.

3. W przyszłą niedzielę przypada druga niedziela Wielkanocna, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Proszę, aby „Skarbonki” składać do koszyczka znajdującego się na bocznym ołtarzu „Serca Pana Jezusa”.

4. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę – proszę o podjęcie kolejki: Katarzyna Stańko, Marta Bar, Anna Brożbar, Anna Dzień, Joanna Ulman, Teresa Michniewska.
5. Do Kasy Inwestycyjnej – na odnowienie polichromii wpłynęły ofiary: Szlękowie Gać Nr 335 A = 300,00 zł; Maria i Józef Szlęk Gać Nr 219 A = 250,00 zł; „Bóg zapłać za już i proszę o jeszcze”.

6. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:
Gabriela Kamila Szpunar, c. Marka i Doroty, zamieszkała Gać, stanu wolnego i Mateusz Tobiasz Sroczyk, s. Andrzeja i Edyty, zamieszkały Sietesz, stanu wolnego. Zapowiedź 1.
Ktokolwiek zna istniejące przeszkody do zawarcia małżeństwa a zachodzące pomiędzy tymi narzeczonymi, zobowiązany jest w sumieniu, aby poinformować Urząd Parafialny.