2 Nd wielkanocna A / 2023

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY,
CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 19 kwietnia 2020

1. Dziś w niedzielę Święta Miłosierdzia Bożego, zachęcam, by zjednoczyć się o 1500 w modlitwie błagalnej – słowami Koronki do Bożego Miłosierdzia prosząc za wszystkich zmarłych, chorych, a także o pokój w Ojczyźnie i na świecie. Proszę aby kontynuować śpiew Suplikacji w każdej Mszy świętej. Warto odnowić zapomniany zwyczaj śpiewu specjalnych pieśni błagalnych np. w święto Św. Marka Ew. i tzw. Dni Krzyżowych.

2. Za tydzień po Mszy św. popołudniowej spotkanie dla rodziców tych dzieci które przygotowują się do pełnego uczestniczenia we Mszy Św. W tym samym czasie, w salce domu parafialnego, spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci z klasy 2 SP.

3. "Bóg zapłać" za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w SOBOTĘ dyżur podejmą: Bernadeta Cwykiel, Małgorzata Trojnar, Sabina Dązbłaż, Maria Wiglusz, Danuta Nikodem, Andrzej Hołub.

4. Do Kasy Inwestycyjnej – na odnowienie polichromii wpłynęły ofiary: Szlękowie Gać Nr 335 = 200,00 zł + 150,00 zł (całoroczna); Gać Nr 399 = 300,00 zł; Bezimienna = 50 $ USA + 100,00 zł; „Bóg zapłać za już i proszę o jeszcze”.

5. Klub Honorowych Dawców Krwi zaprasza na akcję poboru krwi, która odbędzie się 23 kwietnia (niedziela) w budynku remizy OSP Gać w godz.: 900 – 1300.

6. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:
Gabriela Kamila Szpunar, c. Marka i Doroty, zamieszkała Gać, stanu wolnego i Mateusz Tobiasz Sroczyk, s. Andrzeja i Edyty, zamieszkały Sietesz, stanu wolnego. Zapowiedź 2.

Marlena Magdalena Machniak, c. Bogdana i Beaty, zamieszkała Gać, stanu wolnego i Marcin Rokicki, s. Stanisława i Małgorzaty, zamieszkały Dobkowice, stanu wolnego. Zapowiedź 1.

Klaudia Weronika Zwarycz, c. Dariusza i Anny, zamieszkała Gać, stanu wolnego i Patryk Eugeniusz Pelc, s. Marka i Krystyny, zamieszkały Markowa, stanu wolnego. Zapowiedź 1.
Ktokolwiek zna istniejące przeszkody do zawarcia małżeństwa a zachodzące pomiędzy tymi narzeczonymi, zobowiązany jest w sumieniu, aby poinformować Urząd Parafialny.

7. Ostatnio zwróciła się 5-cio osobowa rodzina poszkodowana w pożarze budynku mieszkalnego, który miał miejsce w nocy z 28 lutego na 1 marca w Rączynie. W krótkiej chwili zostali pozbawieni nie tylko dachu nad głową, ale również podstawowych sprzętów gospodarstwa domowego oraz rzeczy codziennego użytku.
W związku z ciężką sytuacją, zwracamy się z ogromną prośbą o wsparcie zbiórki organizowanej dla naszej rodziny. Każdy gest dobroci z Państwa strony będzie wielkim wkładem w przywrócenie nam oraz trójce naszych dzieci możliwości normalnego funkcjonowania.

Za wszelką pomoc i okazane wsparcie – dnia 23 kwietnia do puszki – z góry składamy serdeczne - Bóg zapłać. Magdalena i Adrian Niemiec