Zesłanie Ducha Świętego - A / 2023

28 maja 2023

1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. W naszej

2. Dla Dzieci I Komunijnych od jutra rozpoczyna się tzw.: Biały Tydzień – zapraszam do udziału.

3. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Tego dnia Msze Święte o godz.: 730, 1530 – pogrzebowa i o 1800 z nabożeństwem majowym.

4. W środę, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

5. W tym tygodniu wchodzimy w miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie po Mszy nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Zachęcam na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy.

6. W czwartek, 1 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W Kościele w Polsce jest ono obchodzone od 2013 roku. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też tych, którzy przygotowują się do kapłaństwa.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek postarajmy się o chwilę osobistej modlitwy w intencji nowych powołań kapłańskich, także z naszej wspólnoty parafialnej. Pierwszy piątek jest dniem Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Chrystusa Eucharystycznego możemy przyjąć tylko czystym sercem. Do południa odwiedziny chorych i seniorów z posługą sakramentalną. O godz.: 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie okazja do spowiedzi świętej. Msza Święta poprzedzona będzie pierwszopiątkowym nabożeństwem. W pierwszą sobotę po Mszy Świętej pierwszosobotnie różańcowe nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej połączone.

8. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę – proszę o podjęcie kolejki: Rodzice tych Dzieci, które obchodzą rocznicę.

9. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:
Agnieszka Dzień – c. Andrzeja i Bogumiły, stanu wolnego, zamieszkała parafia Gać i Sebastian Sobek – s. Marka i Heleny, stanu wolnego, zamieszkały parafia Markowa. Zapowiedź 1.
Ktokolwiek zna istniejące przeszkody do zawarcia małżeństwa a zachodzące pomiędzy tymi narzeczonymi, zobowiązany jest w sumieniu, aby poinformować Urząd Parafialny.

10. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Jednocześnie będzie to doroczny Dzień dziękczynienia a u nas na sumie Rocznica I Komunii.

11. Już dziś informuję, że procesja eucharystyczna w Boże Ciało zaplanowana została. Odpowiedzialnymi za przygotowanie ołtarzy wraz z sąsiadami są:
1. p. Krystian Tonia; 2. p. Józef Zając; 3. p. Adam Piwoda; 4. p. Zofia Dziedzic.

INTENCJE

Ks. Szczepan odprawia w tym tygodniu Msze św.:
|Pn. (29.05.) +++Aniela, Władysław, Zbigniew Bemben, Maria Domka
Wt. (30.05.) +++Kazimierz, Helena, Tadeusz Drozd

Ks. Marian za śp +Wojciecha Lenar;
Nd 28.V. 730 – od kolegi Staszka Tejchman z rodz.
              1030 -
W intencji Dzieci I Komunijnych