Wniebowstąpienie Pańskie - A / 2023

21 maja 2023

1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Wpatrujemy się w górę, każdego dnia podążamy za Jezusem, obierając ten właśnie kierunek, krocząc po ziemskich drogach wiary.

2. W piątek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg przywołał już do siebie.

3. W przyszłą niedzielę, 28 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię Świętą wielkanocną. W naszej parafii w tym dniu odbędzie I Komunia Święta. Spowiedź przed I Komunią w sobotę od godz.: 900 - 930.

4. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę – proszę o podjęcie kolejki: Rodziców tych dzieci, które uczęszczają do II klasy SP.

5. Do Kasy Inwestycyjnej – na odnowienie polichromii wpłynęły ofiary: Gać Nr 199 = 120,00 zł (całoroczna) + 200,00 zł; Maria i Zbigniew Rydz Gać Nr 186 = 500,00 zł; ”Bóg zapłać za już i proszę o jeszcze”.