6 Nd wielkanocna A / 2023

X.Proboszcz, Utworzono: . Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

14 maja 2023
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przez kolejne dni maja kroczymy z Maryją. Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej.

2. Od poniedziałku rozpoczynają się Dni modlitw o urodzaje – o Boże błogosławieństwo dla pracujących na roli, sprzyjającą pogodę i o obfite plony – aby nikomu w ojczyźnie i na świecie nie brakowało chleba powszedniego.

3. Rozpoczyna się kolejna zbiórka makulatury, pod hasłem pomagamy misjom budować studnie w Afryce”, tam gdzie pracują kapłani z Archidiecezji Przemyskiej.
Zachęcam Parafian do włączenia się w zbiórkę makulatury (gazety, książki, zeszyty, katalogi, kartony, torby papierowe). Kontener na makulaturę będzie stał od poniedziałku na parkingu - naprzeciw Straży Pożarnej.

4. Zaś we wtorek, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki. Stąd zyskał miano „łowcy dusz”. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur, nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Niech ten Święty Patron będzie dla nas wzorem wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu w naszej ojczyźnie i we wspólnocie narodów.

5. W czwartek, 18 maja, przypada 103. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. Tego dnia podziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił.

6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, po której przez specjalną nowennę będziemy się przygotowywali do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

7. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę – proszę o podjęcie kolejki: Katarzyna Wyczarska, Barbara Wyczarska, Małgorzata Kozubek, Henryk Kędzior, Maria Kremer.

8. Do Kasy Inwestycyjnej – na odnowienie polichromii wpłynęły ofiary: Proszę nie czytać = 400,00 zł; Gać Nr 321 = 300,00 zł; Gać Nr 298 = 100,00 zł + 120,00 zł (całoroczna); Dązbłażowie Gać Nr 150 A = 300,00 zł + 120,00 zł; Gać Nr 204 A = 400,00 zł; Gać Nr 519 = 300,00 zł + 150,00 zł; (całoroczna); ”Bóg zapłać za już i proszę o jeszcze”.

9. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:
Michalina Magdalena Duliban, c. Andrzeja i Michał Piotr Naworol, s. Roberta. Zapowiedź 3.
Ktokolwiek zna istniejące przeszkody do zawarcia małżeństwa a zachodzące pomiędzy tymi narzeczonymi, zobowiązany jest w sumieniu, aby poinformować Urząd Parafialny.

10. INTENCJE

Copyright © 2020 Parafia Wniebowzięcia NMP w Gaci. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.