15 Nd zw A / 2023

X.Proboszcz, Utworzono: . Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

16 lipca 2023
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś na Mszy Świętej o godz.: 1030, przeżywać będziemy srebrny jubileusz kapłaństwa naszego rodaka. Z tej racji grupa siedmiu osób składa wieczyste przyrzeczenie modlitwy, posługując się formułą: "Boże w Trójcy jedyny i Maryjo, Królowo Pokoju, w ramach powstałego w parafii w Medziugorju Apostolatu MARGARETKA przyrzekam wieczystą modlitwę za księdza Szczepana. Moje przyrzeczenie zanurzam w chwalebnym Krzyżu Chrystusa i Niepokalanym Sercu Maryi. Amen”.

Dodam: Jeżeli ktoś umiera wcześniej niż dany kapłan, a istnieje możliwość zastąpienia tej osoby inną, to można to uczynić. Jeżeli nie będzie takiej możliwości, to osoba składająca przyrzeczenie zabiera ze sobą obowiązek modlitwy wstawienniczej także po śmierci (w niebie lub w czyśćcu - na zasadzie świętych obcowania), aby wszyscy szczęśliwie dotarli do bram nieba. Gdyby kapłan umarł wcześniej, to nie przestajemy się za niego modlić, gdyż nie wiemy, czy jest on w niebie, czy też w czyśćcu, gdzie będzie potrzebował naszego wstawiennictwa. Wierzymy, że Bóg w swoim miłosierdziu wykorzysta każdą modlitwę zanoszoną za kapłanów i pozwoli uczestniczyć w wymianie duchowych dóbr pomiędzy "siódemką" a jej kapłanem.

2.W sobotę, 22 lipca, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętej Marii Magdaleny, patronki dobrej przemiany. Dotychczasowe liturgiczne wspomnienie Świętej Marii Magdaleny papież Franciszek podniósł do rangi święta w 2016 roku.

3. Ponieważ we wtorek, 25 lipca, czcimy Świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, już w przyszłą niedzielę w naszej parafii pobłogosławimy pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii będzie miało miejsce po każdej Mszy Świętej – serdecznie zapraszam!

4. STUDIUM ORGANISTOWSKIE w Przemyślu zaprasza chętnych, którzy chcą zdobyć dyplom kwalifikowanego organisty lub doskonalić swoje umiejętności w grze na organach i prowadzeniu chóru, zaprasza na przesłuchanie, które odbędzie się w sobotę, 16 września 2023 r., o godz. 10.00 w budynku Archidiecezjalnego Instytutu Muzyki Sakralnej w Przemyślu (ul. Zamkowa 3).
Więcej – czytaj w Załącznikach na stronie naszej parafii.

5. Trwa zapis wiernych na Uroczystości beatyfikacyjne. Termin zgłoszeń mija 31 lipca 2023. Ksiądz biskup Krzysztof w Komunikacie kierowanym osobiście do księdza proboszcza pisze: „Od Was spodziewamy się pielgrzymki na ponad 1000 osób.

W celu bardziej powszechnego zaprezentowania Czcigodnych Sług Bożych, zostały przygotowane foldery, które warto wziąć ze sobą z kościoła. Proszę także Parafian, aby zabrali także foldery dla nieobecnych swoich sąsiadów, a ministrantów – proszę, aby rozdawali je wychodzącym z kościoła. Na tych folderach są wskazówki, jak zdobyć więcej informacji dotyczących Uroczystości.

6. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę – proszę o podjęcie kolejki: Krystyna Bartman, Grażyna Curzytek, Józefa Machniak, Beata Homa, Waldemar Machniak, Stanisław Ząbroń, Mariola Olech.

7. Do Kasy Inwestycyjnej na odnowienie polichromii w naszym kościele wpłynęła ofiara: Maria Czechowicz Gać nr 18 = 200,00 zł (renowację) + 120,00 zł (całoroczna); 

Copyright © 2020 Parafia Wniebowzięcia NMP w Gaci. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.