16 Nd zw A / 2023

X.Proboszcz, Utworzono: . Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

23 lipca 2023
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś – zgodnie z zapowiedzią – z racji przypadającego we wtorek liturgicznego wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, po wszystkich Mszach Świętych pobłogosławimy pojazdy mechaniczne modląc się o roztropne ich wykorzystywanie. Dlatego proszę kierowców, aby zatrzymali się jeszcze w kościele. Ja dokonam obrzędu błogosławieństwa pojazdów a następnie od ołtarza udzielę końcowego błogosławieństwa.

2. We wtorek, 25 lipca, obchodzimy święto Świętego Jakuba Apostoła.

3. W środę, 26 lipca, w liturgii wspominamy Świętych Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny.

4. Natomiast w sobotę, 29 lipca, przypada liturgiczne – na mocy decyzji papieża Franciszka – wspólne wspomnienie Świętych Marty, Marii i Łazarza. W ich domu w Betanii Pan Jezus doświadczył rodzinnej atmosfery i przyjaźni. Marta udzieliła Mu gościny, Maria wsłuchiwała się pilnie w Jego słowa, a Łazarz wyszedł z grobu na polecenie Tego, który upokorzył śmierć.

5. Trwa zapis wiernych na Uroczystości beatyfikacyjne. Termin zgłoszeń mija 31 lipca 2023. Ksiądz biskup Krzysztof w Komunikacie kierowanym osobiście do księdza proboszcza pisze: „Od Was spodziewamy się pielgrzymki na ponad 1000 osób”.

W przedsionku są foldery, które warto wziąć ze sobą dla siebie i dla nieobecnych sąsiadów. Ministrantów – proszę, aby rozdawali te foldery wychodzącym z kościoła, ale też zbierali ofiary do puszek w ramach „ Akcja św. Krzysztof - 1 grosz za 1 kilometr bezpiecznej podróży i jazdy”.

6. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę – proszę o podjęcie kolejki: Zofia Dziedzic, Gabriela Mierzwa, Emilia Wąsacz, Anna Głąb, Maria Bałacka, Sabina Zardzewiały, Zofia Szmuc.
7. Do Kasy Inwestycyjnej na odnowienie polichromii w naszym kościele wpłynęła ofiara: Ks. Szczepan Bemben = 1.000,00 (renowację); Jan i Renata Jakielaszek Gać nr 213 = 500,00 (renowację);

8. Serdecznie zachęcam do wzięcia udziału w AKCJI HONOROWEGO ODDAWANIA KRWI, która odbędzie się 30 lipca (niedziela). Krwiobus będzie czekał na Państwa przed OSP Markowa, w godz. 800 - 1300. Organizatorzy liczą na Waszą obecność i przypominają, że dawcą krwi może zostać osoba, która nie ma żadnych dyskwalifikujących chorób, będzie dobrze wyspana i wypoczęta.

9. Za tydzień w niedzielę, po Mszy Św. popołudniowej, na spotkanie zapraszają czciciele Serc Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi.

Załączniki:
Pobierz plik (Studium Organistowskie2023.pdf)Studium Organistowskie2023.pdf[ ]171 kB
Copyright © 2020 Parafia Wniebowzięcia NMP w Gaci. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.