17 Nd zw A / 2023

X.Proboszcz, Utworzono: . Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

30 lipca 2023
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś w Markowej AKCJA HONOROWEGO ODDAWANIA KRWI. Krwiobus czeka przed OSP Markowa, w godz. 800 - 1300. Organizatorzy przypominają, że dawcą krwi może zostać osoba, która nie ma żadnych dyskwalifikujących chorób, będzie dobrze wyspana i wypoczęta.

2. W najbliższym tygodniu przekroczymy progi sierpnia. Włączmy się w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. W tej też intencji na 31 lipca 2023 została zorganizowana XIX Ogólnopolska Modlitwa o Trzeźwość Narodu w Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. ks. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję!

3. We wtorek, 1 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nie naprawione.

4. Tego samego dnia mija 79. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność ojczyzny winni jesteśmy przynajmniej naszą modlitewną pamięć. Rozpoczynają się też Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie, które będą trwały do niedzieli, 6 sierpnia.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek przez wstawiennictwo Świętego Jana Marii Vianneya podziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prośmy o nowe i święte powołania. Pierwszy piątek jest dniem Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Do południa odwiedziny chorych i seniorów z posługą sakramentalną. O godz.: 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie okazja do spowiedzi świętej. Msza Święta poprzedzona będzie pierwszopiątkowym nabożeństwem.
A w sobotę zapraszam na Mszę św. i pierwszosobotnie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej.

6. W przyszłą niedzielę, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.

7. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę – proszę o podjęcie kolejki: Emilia Wąsacz, Anna Głąb, Marta Fołta, Barbara Kochmańska, Jan Cieśla, Elżbieta Karczmarz.

8. Do Kasy Inwestycyjnej na odnowienie polichromii w naszym kościele wpłynęła ofiara: Helena Sochacka Gać nr 377 = 200,00 zł + 150,00 (całoczna); Gać nr 306 = 200,00 zł + 120,00 (całoroczna);

9. Dziś w niedzielę, po Mszy Św. popołudniowej, na spotkanie zapraszają czciciele Serc Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi.

10. Beatyfikacja rodziny Ulmów.
Centralna uroczystość beatyfikacyjna będzie miała miejsce w Markowej, w niedzielę, 10 września 2023 r. o godz. 1000.
Proszę o zgłaszanie swojego udziału w pielgrzymce do końca lipca u miejscowego księdza proboszcza. Uczestnicy pielgrzymek po wcześniejszym zgłoszeniu u ks. proboszcza, za jego pośrednictwem otrzymają indywidualne karty wejścia do wyznaczonych sektorów. Miejsca w wyznaczonym sektorze należy zająć do godz. 800.
Wejście do sektorów będzie możliwe wyłącznie z kartą wstępu. Osoby, które nie będą ich miały, zobowiązane są do ich pobrania w punktach recepcyjnych w pobliżu miejsca beatyfikacji, ale w tym przypadku muszą liczyć się z tym, iż zostaną skierowane do sektora najbardziej oddalonego od ołtarza.
Z powodu bardzo ograniczonych możliwości komunikacyjnych w dniu 10 września br. na drogach w Markowej i drogach dojazdowych do Markowej planuje się wyznaczenie miejsc postojowych dla autobusów, skąd wierni na miejsce uroczystości udawać się będą pieszo wyznaczonymi trasami. Autobusy pozostaną na tych miejscach do zakończenia uroczystości i stamtąd, po powrocie wiernych, drogami wskazanymi przez służby porządkowe udadzą się w drogę powrotną.
Miejsca postojowe zostaną wyznaczone wyłącznie na drogach:
 z kierunku Łańcut-Albigowa – droga powiatowa 1544
 z kierunku Przeworsk-Gać – droga powiatowa 1543
 z kierunku Przemyśl-Kańczuga – droga wojewódzka 881
Po zakończeniu zgłaszania autokarów, w celu uniknięcia zbędnych utrudnień w ruchu drogowym, zostaną przekazane szczegółowe informacje o miejscach postojowych dla poszczególnych autokarów.
Parkowanie samochodów osobowych będzie możliwe wyłącznie w miejscowościach sąsiednich np. za zgodą na prywatnej posesji i dotarcie do miejsca uroczystości odbywać się będzie pieszo po wyznaczonych trasach.
Zachęcam również do udziału w wydarzeniach kulturalno-religijnych, planowanych w sobotę, w przededniu beatyfikacji. Szczegółowe informacje o tych inicjatywach, podobnie jak wszystkie informacje i ogłoszenia dotyczące beatyfikacji, dostępne są na stronie ulmowie.pl.

Copyright © 2020 Parafia Wniebowzięcia NMP w Gaci. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.