18 Nd zw A / 2023

X.Proboszcz, Utworzono: . Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

PRZEMIENIENIE PAŃSKIE
6 sierpnia 2023
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W dzisiejszą niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego. Kościół to święto obchodzi już od VI wieku, a w Polsce znane jest od wieku XI. Akt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak mizerne i niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. Chrystus wzywa każdego z nas do przemiany i obiecuje, że będziemy razem z Nim królować, jeśli tylko będziemy pamiętali o tym, co dla nas Bóg przygotował, jeśli będziemy karmili się Jego słowem i Ciałem, ufnie i wytrwale się do Niego modlili i służyli bliźnim. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.

2. W środę, 9 sierpnia, w liturgii wspominamy świętą Teresę Benedyktę od Krzyża – Edytę Stein (1891-1942), współpatronkę Europy.

3. W piątek – po Mszy św. – zapraszam do udziału w Drodze Krzyżowej w intencji trzeźwości naszych rodzin.

4. W sobotę od godz.: 1700 – 1800 zapraszam do skorzystania ze Spowiedzi przed naszym parafialnym Odpustem. Będą spowiadać zaproszeni kapłani.

5. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę – proszę o podjęcie kolejki: Beata Machniak, Jarosław Natoński, Dorota Sierżęga, Anna Dzień, Katarzyna Słysz, Jan Kielar, Krystyna Jakielaszek..

Copyright © 2020 Parafia Wniebowzięcia NMP w Gaci. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.