19 Nd zw A / 2023

X.Proboszcz, Utworzono: . Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

13 sierpnia 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. We wtorek, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wiara w to, że Maryja po ziemskim życiu została z ciałem i duszą wzięta do nieba, istniała już w pierwotnym Kościele.

Dla naszej parafii jest to UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA, którą to będzie prowadził Ks. Zdzisław Płuska SCJ i rozpoczynamy Odpust tradycyjnie:


14 sierpnia:
2000 – Msza święta z Wigilii Wniebowzięcia i Apel Maryjny z różańcem

15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia NMP
|700 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP;
730 – Msza święta z kazaniem;
1100 – Uroczysta Suma Odpustowa z kazaniem; a po niej – procesja Eucharystyczna ze śpiewem pieśni: „Twoja cześć chwała”, błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem; Ciebie Boga wysławiamy; a po schowaniu Najśw. Sakramentu: „Boże coś Polskę”;)
Na Odpustową liturgię zapraszam Parafian wraz z Gośćmi;

– lektorów i ministrantów;
– dzieci w białych strojach do niesienia poduszek;
–młodzież do feretronów i obrazów;

Zgodnie tradycją przynieśmy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione. Dlaczego właśnie w tę uroczystość w kościele błogosławimy zioła i kwiaty? Bo dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym osiąga pełnię zbawienia Maryja – Najdojrzalszy Owoc odkupionej ludzkości i to Jej ofiarujmy nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Boga.

2. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w poniedziałek tj. 14. VIII. 2023 r. proszę o podjęcie kolejki: Jarosław Natoński, Anna Olbrycht, Marta Wyczarska, Beata Jędrejko, Anna Cyran. Natomiast w sobotę tj. 19. VIII. 2023 r. proszę: Władysława Jakielaszek, Krystyna Kwolczak, Bożena Szpiłyk, Maria Duliban, Andrzej Drozd.

3. Do Kasy Inwestycyjnej na odnowienie polichromii w naszym kościele wpłynęły ofiary: Wyczarscy Gać nr 336 = 150,00 (całoroczna + śmieciowe); Dzieniowie Gać nr 579 = 120,00 (całoroczna) + 200,00 zł (inwestycyjna);
3. W najbliższą niedzielę o godz.: 1600 na Mszy świętej popołudniowej odbędą się Gminne Dożynki Gminy Gać. Po Mszy, dalsza część: Amfiteatr na gackiej Górce.

4. Klub Honorowych dawców Krwi w Sieteszy serdecznie zaprasza, do udziału w akcji poboru krwi organizowanej w niedzielę 20 sierpnia 2023 r w godz.: 900 - 1300. Krew można oddać w Domu Strażaka w Sieteszy.
Podziel się bezcennym darem jakim jest krew.

Copyright © 2020 Parafia Wniebowzięcia NMP w Gaci. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.