20 Nd zw A / 2023

X.Proboszcz, Utworzono: . Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

20 sierpnia 2023
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W sierpniu tak często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W ubiegłym tygodniu celebrowaliśmy jedną z największych uroczystości w Kościele: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. A w nadchodzący wtorek, 22 sierpnia, będziemy się radowali Maryją – Królową. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.

2. Godne i częste przyjmowanie Komunii Świętej domaga się od nas czynnej miłości Boga i bliźniego. Trwa jeszcze sierpień – miesiąc modlitwy o trzeźwość naszego narodu! Jednym z przejawów miłości bliźniego może być więc zobowiązanie do abstynencji od alkoholu w celu ratowania innych osób uzależnionych, a także pomoc w podjęciu przez takie osoby decyzji o leczeniu odwykowym. Podejmujmy w tej kwestii osobistą modlitwę i konkretne działania. W każdym czasie i na każdym miejscu miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się grzechowi pijaństwa! Maryi – Królowej złóżmy wotum czasowej lub całkowitej abstynencji.

3. W środę przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Wielu z nich złożyło najwyższą ofiarę swojego życia. Dziś, gdy tak często podważa się i relatywizuje fakty historyczne, próbuje się naginać historię w imię tak zwanej poprawności politycznej, nie możemy o tym zapominać! Tego dnia módlmy się o dobre owoce ich cierpień dla przyszłych pokoleń.

4. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w piątek tj. 25. VIII. 2023 r. proszę o podjęcie kolejki: Władysława Jakielaszek, Krystyna Kadlof, Teresa Bącal, Elżbieta Kabaj, Joanna Broda, Bogdan Kud.

5. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się: Marcin Tadeusz Ząbroń, s. Kazimierza i Agaty, stanu wolnego, zamieszkały Gać i Marzena Zofia Wojtas, c. Michała i Anny, stanu wolnego, zamieszkała Ostrów. Zapowiedź 1.
6. Dziś na Mszy świętej o godz.: 1600 odbędą się Gminne Dożynki Gminy Gać. Po Mszy, dalsza część: Amfiteatr na gackiej Górce.

7. Dziś w godz.: 900 - 1300 Klub Honorowych dawców Krwi w Sieteszy zaprasza, do udziału w akcji poboru krwi.
Podziel się bezcennym darem jakim jest krew.

Copyright © 2020 Parafia Wniebowzięcia NMP w Gaci. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.