21 Nd zw A / 2023

X.Proboszcz, Utworzono: . Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

27 sierpnia 2023
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluję o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Przy tej okazji już dzisiaj przypominam rodzicom, że Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców.

Siostra zakonna Małgorzata prosi o Ogłoszenie:
„Zebranie dla Rodziców dzieci przyjętych do Przedszkola Sióstr Służebniczek w Gaci na rok 2023/24 odbędzie się 27 sierpnia 2023 r. (tj, dziś w niedzielę) w kościele, po Mszy św. o godz.: 1500”. Serdecznie zaprasza – s. Małgorzata.

2. W dniu 1 września w piątek przypada 84. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Tego dnia rozpoczyna się Nowenna przed beatyfikacją rodziny Ulmów. Zachęcam do licznego udziału. Wydarzenie beatyfikacyjne zaplanowane na dzień 10 września br. oraz jego duchowe owoce zrodzone z Bożej łaski i naszego zaangażowania, ufnie polecajmy w modlitwach indywidualnych i rodzinnych.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny.
Pierwszy piątek jest dniem Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Do południa odwiedziny chorych i seniorów z posługą sakramentalną. O godz.: 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie okazja do spowiedzi świętej. Msza Święta poprzedzona będzie rozpoczynającą się Nowenną i pierwszopiątkowym nabożeństwem.
A w sobotę zapraszam na Mszę św. i pierwszosobotnie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej. Niech to będzie okazja do oddania wszystkich naszych codziennych spraw, a zwłaszcza związanych z początkiem roku szkolnego, naszej Niebieskiej Matce.

4. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu proszę o podjęcie kolejki: Teresa Płaza, Piotr Dzień, Barbara Orzechowska, Mariusz Janicki, Janina Kaszuba, Michał Paluszek.

5. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się: Marcin Tadeusz Ząbroń, s. Kazimierza, stanu wolnego, zamieszkały Gać i Marzena Zofia Wojtas, c. Michała, stanu wolnego, zamieszkała Ostrów. Zapowiedź 2.

6. Do Kasy Inwestycyjnej, na remont polichromii w świątyni, wpłynęła ofiara – Kasprzyk Józef Gać nr 52 A = 200,00 zł. „Bóg zapłać za już i proszę o jeszcze”.

Copyright © 2020 Parafia Wniebowzięcia NMP w Gaci. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.