24 Nd zw A / 2023

17 września 2023

1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Składka na katolickie radio Fara.

2. Dzisiaj przypada też rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku – w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej ojczyzny na Wschodzie.

3. Na dobre rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Jest wiele propozycji, choćby działające u nas: Liturgiczna Służba Ołtarza, oaza, czciciele serc, chór, żywy różaniec. Zapraszam wszystkich chętnych do wspólnej pracy!

Oaza Dzieci Bożych – spotkanie w piątek o godz.: 1630; LSO – w sobotę; W niedzielę po Mszy św popołudniowej – spotkanie czcicieli Serc PJ i NSM.

4. W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września, to jest najbliższy poniedziałek, przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona Polski, polskiej młodzieży. Zapraszam na Mszę świętą i spotkanie dzieci z klasy VI i VII Szkoły Podstawowej.

5. Natomiast dla młodzieży w piątek rozpocznie się tzw.: „Parafialna katecheza przedmałżeńska”.

6. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu proszę o podjęcie kolejki: Agata Jędrejko, Alicja Sochacka, Danuta Wielgosz, Zofia Szpytma, Anna Sochacka, Beata Polak.

7. Do Kasy Inwestycyjnej, na remont polichromii w świątyni, wpłynęły ofiary: Kordas Zofia = 200 zł + 120 zł (całoroczna); Markowa Nr 41 – 100 zł; „Bóg zapłać za już i proszę o jeszcze”.