25 Nd zw A / 2023

24 września 2023

1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona migrantom i uchodźcom. Osobistymi modlitwami obejmijmy ludzi, którzy opuścili swój dom rodzinny przez toczące się wojny, prześladowania i terror.

2. Dzisiaj ostatnia niedziela września. W ciągu tego miesiąca, przez wstawiennictwo Matki Bożej i wielu Świętych, polecaliśmy Bogu losy ojczyzny, życie i rozwój naszych dzieci, nasze rodziny.

3. W piątek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. A w poniedziałek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają.

4. W przyszłą niedzielę wchodzimy w październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym.
Tego dnia, po Mszy Świętej popołudniowej i po nabożeństwie różańcowym, odbędzie się spotkanie dla rodziców i dzieci które przygotowują się do pełnego uczestnictwa we Mszy Świętej.

5. Towarzystwo Pomocy im. Świętego Brata Alberta w Łańcucie jak co roku składa na ręce księdza proboszcza serdeczną prośbę skierowaną do Parafian o pomoc w postaci płodów rolnych (np. ziemniaki i warzywa). Samochód z naszego Towarzystwa będzie przejeżdżał w najbliższą środę ulicami naszej wioski w godz.: od 800 – 1200. Otrzymane płody rolne zostaną wykorzystane do przygotowania posiłków osobom bezdomnym, wykluczonym i ubogim.
Za wszelką pomoc udzielaną od lat naszej kuchni składamy serdeczne podziękowania

6. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu proszę o podjęcie kolejki: Grażyna Siupik, Alicja Kud, Krystyna Balawejder, Krystyna Ząbroń, Darek Brożbar, Sławek Brożbar, Anna Brożbar, Andrzej Gradowski.

7. Do Kasy Inwestycyjnej, na remont polichromii w świątyni, wpłynęły ofiary: Danuta Kucha = 200 zł; Gać 565 = 120 zł; Bezimienna = 100 zł; „Bóg zapłać za już i proszę o jeszcze”.