26 Nd zw A / 2023

X.Proboszcz, Utworzono: . Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

1 października 2023
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Polecajmy Panu naszą Ojczyznę, ale też módlmy się o jak najlepsze owoce peregrynacji obrazu Serca Jezusowego w naszej diecezji i misji świętych w naszej parafii. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej o godz.: 1700 i w nabożeństwie różańcowym: w dni powszednie: około godz. 1730; w niedziele po Mszy św. około godz. 1530;

2. Za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi może nas Kościół obdarzyć. W niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.

3. W poniedziałek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. To liturgiczne wspomnienie ma nam przypominać, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest bronić nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Jednak by było to możliwe, musimy być uważni na jego natchnienia. Nie zapominajmy również każdego dnia polecać się opiece tego Bożego wysłannika.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Pamiętajmy, że z daru miłosierdzia Bożego możemy korzystać zwłaszcza przez ręce kapłanów. Dlatego w czwartek podczas wieczornej Eucharystii i nabożeństwa różańcowego prosimy o liczne i święte powołania do kapłaństwa, o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w Winnicy Pańskiej. A w pierwszy piątek miesiąca wprost doświadczajmy miłosiernej miłości płynącej z przebitego Jezusowego Serca, odnawiając naszą komunię z Bogiem i braćmi.
Do południa odwiedziny chorych i seniorów z posługą sakramentalną. O godz.: 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie okazja do spowiedzi świętej. Przed 1700 Litania do NSPJ oraz Akt oddania NSPJ a po Mszy nabożeństwo różańcowe.
A w sobotę zapraszam na Mszę św. i pierwszosobotnie nabożeństwo różańcowe ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej.

5. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu proszę o podjęcie kolejki: Tadeusz Stącel, Marta Tuleja, Krystyna Bącal, Józef Szpiłyk, Anna Kozieł, Tadeusz Buczek, Piotr Balawejder, Andrzej Szlęk.

6. Do Kasy Inwestycyjnej, na remont polichromii w świątyni, wpłynęły ofiary: Gać 127 = 120 zł; Sochaccy Gać Nr 563 = 300 zł; „Bóg zapłać za już i proszę o jeszcze”.

Copyright © 2020 Parafia Wniebowzięcia NMP w Gaci. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.