III Adwentowa B

czyli Gaudete
17 grudnia 2023

1. Dzisiejsza niedziela nazywana niedzielą radości, gdyż Pan już jest blisko, że już przychodzi, by nam udzielić swoich darów. Nawet kolor szat liturgicznych jest dzisiaj jakby jaśniejszy, weselszy, bo nie fioletowy, tylko różowy. Otwierajmy się na przychodzącego Pana, który pragnie towarzyszyć naszej codzienności. Niech w tym nam pomoże oczyszczenie naszych serc w spowiedzi świętej, do której przystąpić można każdego dnia przed Eucharystią.

2. Do chorych i seniorów z posługą sakramentalną wybieram się we wtorek pomiędzy godz.: 1300 a 1630.

3.
Do świąt Bożego Narodzenia coraz bliżej pozostał już zaledwie tydzień, albowiem tegoroczny Adwent jest najkrótszym z możliwych.

4. W przyszłą niedzielę wigilia Bożego Narodzenia Msze Święte o godz.: 730 i o 1030 ze szczególnie przeżywanym wieczorem, który to zacznijmy wieczorną celebrację w gronie rodziny wspólną modlitwą, wzajemnym pojednaniem, przełamaniem się opłatkiem i złożeniem serdecznych życzeń. A po niej przyjdźmy na Pasterkę na godz. 2400.

5. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W sobotę proszę o podjęcie kolejki: Marcin Drozd, Czesława Wyczarska, Ewa Wyczarska, Danuta Bożek, Józef Kuźniar, Marek Kuźniar, Małgorzata Tonia.

6. Do Kasy Inwestycyjnej, na remont polichromii wpłynęły ofiary: Superson Maria Gać nr 315 A = 200,00 zł; Gać nr 301 = 300,00 zł; Gać nr 26 = 200 zł + 120,00 zł (całoroczna); Bar Jan Gać nr 195 = 120,00 zł (całoroczna); Gać nr 106 B = 200 zł + 120,00 zł (całoroczna); Markowa nr 1820 = 200,00 zł.
„Bóg zapłać za już i proszę o jeszcze”.

7. Są do odebrania filmy z Uroczystości peregrynacji obrazu NSPJ.

8. Komunikat Policji /czytaj w Załącznikach/

9. Pielgrzymka do Medjugorie /zobacz w Załącznikach/