II Adwentowa B

10 grudnia 2023

1. W drugą adwentową niedzielę rozbrzmiewa wołanie Świętego Jana Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego…”. Jest to wezwanie do ciągłej pracy nad sobą i do nawrócenia. Wspomnę, że nie jest już planowana spowiedź adwentowa – potrzebujących, zapraszam co dzień do kratek konfesjonału przed Mszą Świętą.

2. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po każdej Mszy można wesprzeć to dzieło materialnie, wrzucając ofiary do puszek.

3. Włączmy się również w adwentowe akcje pomocowe CARITASU: w trwającą sprzedaż świec w ramach „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”.

4. Postarajmy się o piękny, chrześcijański obchód nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Wyraża się to zwłaszcza przez dzielenie się opłatkiem w wigilijny wieczór. Pobłogosławione opłatki rozprowadzają w przedsionku świątyni, pracujące w naszej parafii, Siostry Służebniczki.

5. Przypominamy o Mszach roratnych, które są sercem tego okresu – godz.: 1700.

6. Młodzież z klasy VI i VII SP zapraszam na spotkanie w poniedziałek lub wtorek.

7. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W czwartek proszę o podjęcie kolejki: Marta Kozubek, Beata Piwoda, Elżbieta Pelc, Małgorzata Hawro, Halina Gala, Jadwiga Cyma, Andrzej Szlęk.

8. Do Kasy Inwestycyjnej, na remont polichromii wpłynęła ofiara: Gać nr 199 = 200,00 zł + 120,00 zł (całoroczna); Katarzyna i Janusz Słysz Gać nr 423 = 200 zł + 120,00 zł (całoroczna); „Bóg zapłać za już i proszę o jeszcze”.