I Adwentowa B

3 grudnia 2023

1. W dzisiejszą, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, nowy rok kościelny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Odczytywana dzisiaj Ewangelia wzywa nas do czujności i modlitwy. Weźmy ją zatem głęboko do serca i zaangażujmy się całkowicie w to adwentowe oczekiwanie. Niech pomocą w tym będą tradycyjne adwentowe nabożeństwa, czyli Msze roratne, na które serdecznie zapraszamy: - dorosłych, - młodzież, - dzieci.

2. Dziś na pobłogosławiliśmy opłatki na wigilijny stół, które po każdej Mszy św., siostry będą rozprowadzać w przedsionku kościoła. Siostry życzą: „Narodzin Jezusa w sercu każdego i każdej rodziny” a za złożoną ofiarę składają serdeczne „Bóg zapłać”..

3. W poniedziałek, 4 grudnia, z racji przypadającego liturgicznego wspomnienia Świętej Barbary, modlimy się szczególnie w intencji ludzi ciężkiej pracy oraz tych, którzy pracy poszukują.

4. W środę, 6 grudnia, [na Mszy roratnej dla dzieci] naszych najmłodszych parafian odwiedzi Święty Mikołaj. Sławę i cześć w Kościele zyskał sobie dzięki wyjątkowej dobroci i mądrości. Na spotkanie ze św. Mikołajem serdecznie zapraszamy: Dziewczęcą Służbę Eucharystyczną, Liturgiczną Służbę Ołtarza (ministrantów), Oazę, Chór. Ale oprócz podarunków niech nie zabraknie także daru naszej modlitwy w ich intencji przez wstawiennictwo tego jakże radosnego Świętego Biskupa.

5. Z początkiem Adwentu rozpoczynamy doroczne „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. To ekumeniczna akcja pomocowa, która finansuje wiele form wsparcia potrzebujących dzieci, jak ich wakacyjny wypoczynek, posiłki i stypendia, leczenie i rehabilitację itp. Z tej racji są do nabycia „Wigilijne świece” po 10 zł.

6. W piątek, 8 grudnia, będziemy świętować Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Z racji uroczystości Niepokalanego Poczęcia, nie obowiązuje nas piątkowy post jakościowy. W tym dniu w naszej parafii świąteczne Msze Święte o godz.: 730 i o 1700 (poświęcenie i rozdanie medalików).

7. W przyszłą niedzielę – w drugą niedzielę adwentową będziemy szczególnie się modlić w intencji naszych braci i sióstr katolików na Wschodzie, a także będziemy mogli wspomóc ich naszą ofiarą materialną.

8. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W czwartek proszę o podjęcie kolejki: Jadwiga Cyma, Andrzej Szlęk, Józef Szlęk, Halina Rejzer, Wanda Cieśla, Renata Bytnar, Małgorzata Słowik.

9. Do Kasy Inwestycyjnej, na remont polichromii wpłynęła ofiara: Gać nr 334 = 500,00 zł + 120,00 zł (całoroczna); Gać nr 443 = 120,00 zł (całoroczna); Regina i Mariusz Bytnar = 200,00 zł + 120,00 (całoroczna); Agata Markowicz i Jan Gać nr 228 = 100,00 EURO; „Bóg zapłać za już i proszę o jeszcze”.