Chrystusa Króla - A / 2023

26 listopada 2023

1.   Trwają nasze parafialne Misje Święte. Są jeszcze ulotki zawierające program Misji Świętych oraz Doby Nawiedzenia Obrazu NSPJ, weźmy dla siebie ale może i dla sąsiada. Zachęcam, aby w czasie peregrynacji powstrzym się od prac niekoniecznych (podobnie jak w niedzielę i uroczystości) a rodziców – wręcz proszę, aby brali udział w celebracjach ze swymi dziećmi. Oczywiście, trzeba też w jakiś sposób zaznaczyć fakt peregrynacji, choćby na bramie kościoła, Zachęcam, aby domy i mieszkania w parafii udekorować nie tylko przy trasie przejazdu Obrazu; w oknach najlepiej wystawić obrazy NSPJ, wywiesić flagę polską lub papieską; Może też odnowić lub udekorować przydrożne Krzyże, figury, kapliczki.

2.    Opiekunami Obrazu Serca Jezusowego są kapłani i wolontariusze pracujący w Radiu FARA. Oni także będą rozprowadzać pamiątki i dewocjonalia zarówno z beatyfikacji Rodziny Ulmów.

3.    Nabożeństwo. Podczas procesji na miejsce powitania śpiewamy Litanię do NSPJ i pieśni ku czci NSPJ. Kiedy samochód-kaplica zatrzyma się w miejscu oczekiwania, Ksiądz Biskup i Ksiądz Proboszcz podchodzą i całują ramę Obrazu. Następnie podchodzą wyznaczeni którzy biorą obraz. Po powitaniu Obrazu procesja rusza w stronę kościoła. Dzwony kościelne biją na czas przyjazdu obrazu NSPJ; milkną w czasie procesji do kościoła, by nie zagłuszać modlitwy, komentarzy i śpiewu. Po ustawieniu Obrazu mogą zabrzmieć ponownie fanfary. W tym czasie Ksiądz Biskup okadza Obraz NSPJ. Rozpoczyna się liturgia powitanie obrazu przez księdza proboszcza i i wyznaczone osoby i dalsza część liturgii Mszy św. Po Mszy św. czuwanie przy Obrazie. Proszę o podjęcie czuwania wspólnoty Czcicieli Serc PJ i NSM i Róże Różańcowe.

4.    Uroczystość Nawiedzenia Obrazu NSPJ będzie dokumentowana w postaci filmu video i zdjęć. Chętni parafianie będą mogli nabyć zamówione materiały u osób, filmujących Uroczystość.

5.   W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Proszę o skorzystanie z sakramentu pokuty zwłaszcza podczas środowej spowiedzi. W piątek nie będzie odwiedzin u seniorów i chorych, chyba że w nagłej potrzebie.

6.    Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W czwartek proszę o podjęcie kolejki: Jadwiga Cyma, Andrzej Szlęk, Józef Szlęk, Bronisława Jakielaszek, a w sobotę: Małgorzata Drozd, Aleksandra Cwynar, Maria Szpytma, Magdalena Baran, Andrzej Kądziołka.

7.    Do Kasy Inwestycyjnej, na remont polichromii wpłynęła ofiara: Teresa i Edward Kmiotek Gać nr 375 = 200,00 zł + 120,00 zł; Ziemniakowie Gać nr 314 = 1.000,00 zł + 120,00 zł (całoroczna); Dyrkacz Edward = 150,00 zł; Gać nr 483 = 200,00 zł; R 6 = 900 zł; „Bóg zapłać za już i proszę o jeszcze”.

8. Od pierwszej niedzieli adwentu, po każdej Mszy św., siostry rozpoczną rozprowadzać poświęcone opłatki w przedsionku kościoła.
Siostry życzą: „Narodzin Jezusa w sercu każdego i każdej rodziny” a za złożoną ofiarę składają serdeczne „Bóg zapłać”.