33 Nd zw A / 2023

19 listopada 2023

1. Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Może i w naszym sąsiedztwie, okolicy są osoby potrzebujące pomocy. Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączmy się w działalność organizacji kościelnych np.: Caritas, aby pomagać innym.

2. W środę, 22 listopada, przypada liturgiczne wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki chórzystów, lutników, muzyków, organistów, kościelnych zespołów wokalno-muzycznych.

3. W sobotę tj. 25 listopada rozpoczną się nasze parafialne Misje Święte. Ministranci – przed kościołem rozdają Ulotki zawierające Program Misji Świętych oraz Doby Nawiedzenia Obrazu NSPJ. Weźmy ze sobą, dla siebie ale może i dla sąsiada. Zachęcam do nabycia obrazy NSPJ (małe 50 zł; średnie – 80 zł).

4. Z wolna zbliżamy się do końca obecnego roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 26 listopada, to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed kolejnym Adwentem.

5. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu proszę o podjęcie kolejki: Mirosław Czechowicz, Kazimierz Kuźniar, Anna Wajhajmer, Kamil Kuźniar, Krystian Bącal, Aleksander Kuźniar, Jan Jakielaszek, Czesław Fołta.

6. Do Kasy Inwestycyjnej, na remont polichromii wpłynęła ofiara:
Gać Nr 42 = 120 zł (całoroczna); „Bóg zapłać za już i proszę o jeszcze”.

Załączniki:
Pobierz plik (Program misji sw..pdf)Program misji sw..pdf[ ]198 kB