32 Nd zw A / 2023

12 listopada 2023

1.Dzisiaj, jak każdego roku w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. Jeśli nie możemy tym braciom w wierze okazać innej pomocy, to przynajmniej ofiarujmy im dar modlitwy.

2. Dzisiaj, po Mszy św. popołudniowej zapraszam na spotkanie czcicieli serc NSPJ i NSM.

3. W związku ze zbliżającymi się w naszej Parafii Misjami Świętymi , których to wiodącą myślą będzie hasło: "Serce Jezusa, Bramo Miłości, naucz nas kochać ..."  - są do nabycia w zakrystii, obrazy NSPJ – małe 50 zł; średnie – 80 zł. Nieco więcej na ten temat za tydzień.

4. Dnia, 14 listopada 2023 tj. we wtorek o godz. 1700 w Kościele Matki Bożej Wniebowziętej w Gaci dzieci wraz z Rodzicami i pracownikami Przedszkola Sióstr Służebniczek poprowadzą Liturgię na Mszy św.

Msza św. zostanie odprawiona na uproszenie Bożych łask dla naszej Ojczyzny, Rodzin, dzieci, pań i Sióstr z Przedszkola oraz o dar Kanonizacji Bł. Edmunda Bojanowskiego Patrona dzieci i Założyciela Zgromadzenia Sióstr Służebniczek.
Msza św. poprzedzona zostanie montażem słowno - muzycznym „Niepodległość z bł. Edmundem Bojanowskim" o g.1630, który to poprowadzą dzieci z przedszkola Sióstr Służebniczek.

Do wspólnej modlitwy serdecznie wszystkich zapraszamy .

5. W piątek o godz.: 1530 spotkanie dla Dziewczęcej Służby Eucharystycznej i Liturgicznej Służby Ołtarza – zapraszamy z siostrą i już posługujących ale i pragnących jeszcze przystąpić do służby Panu Jezusowi.

6. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu proszę o podjęcie kolejki: Krzysztof Bącal, Helena Jakielaszek, Barbara Tomaszek, Danuta Dzień, Irena Bemben, Agnieszka Panek, Mirosław Czechowicz, Mieczysław Bemben.

7. Do Kasy Inwestycyjnej, na remont polichromii wpłynęły ofiary: Gać Nr 15 = 120 zł (całoroczna) + 30 zł (śmieciowe); Gać Nr 144 = 200 zł + 120 zł /całoroczna/; Gać Nr 561 = 200 zł + 120 zł/całoroczna/; Gać Nr 269 = 180 zł + 120 zł/całoroczna/; Gać Nr 216A = 200 zł + 120 zł/całoroczna/; „Bóg zapłać za już i proszę o jeszcze”.