31 Nd zw A / 2023

X.Proboszcz, Utworzono: . Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

29 października 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W poniedziałek i wtorek spotkania z młodzieżą klasy VI i VII w ramach katechezy parafialnej /całość obejmuje udział we Mszy św + nabożeństwo oraz spotkanie/.

2. Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.

3. Od 30 października 2023 r. w Archidiecezji Przemyskiej rozpoczęło się diecezjalne dziękczynienie za beatyfikację Józefa i Wiktorii Ulmów wraz z ich siedmiorgiem Dzieci.  Celebracje liturgiczne odbywa się w poszczególnych dekanatach, według harmonogramu..

Metropolita Przemyski abp Adam Szal zaprasza wiernych, osoby życia konsekrowanego oraz wszystkich kapłanów na zaplanowane w poszczególnych dekanatach spotkanie. W planie: konferencja dla wiernych, Msza święta dziękczynna za beatyfikację, przekazanie relikwii oraz dekanalne spotkanie kapłanów. Wspomniane wydarzenie jest również okazją do duszpasterskiego zaangażowania na rzecz troski o rodzinę.
W związku powyższym wydarzeniem – dnia 10. XI. 2023 r. w naszym kościele Msza święta tylko rano o godz.: 700. Natomiast, tego samego dnia – w Przeworskiej Farze, odbędzie się wspomniane wyżej modlitewne spotkanie według programu:

  • 17.00 – Konferencja tematyczna związana z rodziną Błogosławionych Ulmów i troską o pokoleniowy przekaz wiary w rodzinach;
  • 17.30 – Nabożeństwo różańcowe w intencji rodzin;
  • 18.00 – Msza święta z przekazaniem relikwii;
  • Po Mszy świętej, dekanalna kongregacja dla kapłanów;
    Serdecznie zachęcam do udziału w tym modlitewnym wydarzeniu.

4.W sobotę, 11 listopada, w liturgiczne wspomnienie św. Marcina, przypada nasze Narodowe Święto Niepodległości. Wspominając czas trudnego wykuwania niepodległości Polski, trzeba o tym pamiętać również i dzisiaj, chociaż żyjemy już w wolnej i niepodległej Ojczyźnie.

5. Przyszłą niedzielę, będziemy przeżywali jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszy św. popołudniowej zapraszam na spotkanie czcicieli serc PJ i MB.

6. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu proszę o podjęcie kolejki: Agnieszka Czechowicz, Anna Pelc, Danuta Drozd, Małgorzata Kowal, Małgorzata Rosół, Zofia Cwynar, Małgorzata Henclik, Krzysztof Bącal.

7. Do Kasy Inwestycyjnej, na remont polichromii wpłynęła ofiara: Gać Nr 87 = 120,00 zł /całoroczna/; „Bóg zapłać za już i proszę o jeszcze”.

Copyright © 2020 Parafia Wniebowzięcia NMP w Gaci. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.