Poniedziałek Wielkanocny B / 2024

X.Proboszcz, Utworzono: . Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

1 kwietnia 2024
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

1. Pragnę podziękować wszystkim za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich: za jego posprzątanie, za przygotowanie dekoracji i liturgii na czas Triduum Paschalnego oraz za udział w liturgiach minionych dni. Niech Wam wszystkim Dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.
2. Wszystkim Parafianom i Gościom świętującym w naszej wspólnocie te najważniejsze święta jeszcze raz życzymy obfitości Bożych darów i Bożej łaski: pięknych, radosnych i błogosławionych świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

3. Przedłużamy radość z faktu, że Jezus zmartwychwstał, żyje i działa pośród nas. On pragnie z nami się spotykać, napełniać swoją obecnością, pokrzepiać nasze serca i napełniać odwagą do apostołowania – do głoszenia prawdy o Jego zmartwychwstaniu. Także Rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II przypomina o tej prawdzie w kierowanym do nas słowie. My zaś pragniemy z całego serca podziękować za składane ofiary, które przeznaczymy na katolickie uczelnie i szkoły w naszej ojczyźnie.

4.Postarajmy się w naszych domach i rodzinach utrzymać świąteczny charakter całej oktawy – przywróćmy w naszych rodzinach wielkanocne pozdrowienie CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ! PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ! i nim się pozdrawiajmy.

Z racji oktawy Wielkanocy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Najbliższy czwartek to pierwszy czwartek a w nim „Godzina Święta” w intencji powołań do służby Bożej. Pierwszy piątek - przed południem odwiedziny chorych i starszych parafian z Komunią Świętą, a po południu o godz.: 1500 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona nabożeństwem do Najświętszego Serca Jezusowego w duchu wynagrodzenia za grzechy nasze i całego świata. Podczas adoracji okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, i pierwsza sobota miesiąca. Pierwsza sobota miesiąca, zatem po Mszy wieczornej nabożeństwo pierwszosobotnie i różaniec wynagradzający.

6. Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego, którą rozpoczyna się w naszej ojczyźnie Tydzień Miłosierdzia. Naszym przygotowaniem do tego święta jest trwająca od Wielkiego Piątku Nowenna do Bożego Miłosierdzia. Wspólnie ją odprawiamy wraz z odmówieniem Koronki do Bożego Miłosierdzia przed każdą/wieczorną Mszą Świętą.

7. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:
Grzegorz Jakub Szlęk, zam – Gać i Katarzyna Zofia Frend, zam – Markowa. Zap – 3.
Ktokolwiek zna przeszkody do zawarcia sakramentalnego związku a zachodzące powyżej wymienionymi, zobowiązany jest w sumieniu poinformować Urząd Parafialny.

8. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W środę proszę o podjęcie kolejki: Maria Duliban, Monika Rajzer, Grzegorz Mierzwa, Tadeusz Kucha, Wojciech Drozd. Krystyna Bondyra.

9. Do Kasy Inwestycyjnej wpłynęły ofiary: Proszę nie czytać – 400,00 zł; Gać nr 299 = 350,00 zł; Duliban Józef = 600,00 zł.
„Bóg zapłać, za już i proszę o jeszcze”.

Copyright © 2020 Parafia Wniebowzięcia NMP w Gaci. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.