2 Nd wielkanocna B / 2024

X.Proboszcz, Utworzono: . Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

7 kwietnia 2024

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza niedziela ma wiele przydomków: przewodnia, biała, Miłosierdzia Bożego… O ten ostatni tytuł prosił sam Pan Jezus za pośrednictwem Świętej Siostry Faustyny. Od ponad dziesięciu lat tą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia.

2. Z racji przeżywanych w ostatnim czasie wielkich dni Wielkiego Tygodnia i oktawy wielkanocnej jutro przypada przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

3. W przyszłą niedzielę, która będzie przeżywana jako Niedziela Biblijna, rozpoczniemy Tydzień Biblijny. W tym szczególnym Tygodniu, ale nie tylko, zachęcamy wszystkich Parafian do wzięcia Pisma Świętego, jego czytania i medytowania.

4. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W środę proszę o podjęcie kolejki: Sylwia Bondyra Bondyra, Agata Markowicz, Bernadeta Dudek, Stanisław Mierzwa, Antoni Mazurek, Jan Kordas.

5. Do Kasy Inwestycyjnej wpłynęła ofiara:
Lidia Kochmańska Gać nr 289A = 100,00 zł;
„Bóg zapłać, za już i proszę o jeszcze”.

Copyright © 2020 Parafia Wniebowzięcia NMP w Gaci. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.