Wniebowstąpienie Pańskie B / 2024

X.Proboszcz, Utworzono: . Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

12 maja 2024
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.    W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować tam dla nas miejsce i tam nas wszystkich oczekuje.

2.    W najbliższy piątek, 17 maja, swoją pierwszą spowiedź będą miały nasze dzieci, które w przyszłą niedzielę po raz pierwszy w pełni będą uczestniczyć w Eucharystii. Spowiedź od godz. 1630 – 1700. Msza Święta, podczas której dzieci z klas trzecich przystąpią do Pierwszej Komunii, będzie w najbliższą niedzielę o godz. 1030.

3.    Przypominam, że dobiega końca tak zwany okres Komunii Świętej wielkanocnej, aby móc uczynić zadość przykazaniu kościelnemu – obowiązkowi raz do roku przystąpienia do spowiedzi świętej i przyjęcia w okresie wielkanocnym Jezusa w Komunii Świętej.

4.    Już dziś przekazuję informację – dotyczącą organizacji procesji Bożego Ciała – zaszczyconymi i odpowiedzialnymi za ołtarze /wraz z sąsiadami/ są: 1. przy św. Florianie /brać strażacka/2. p. Emil Pacuła3. p. Grzegorz Miara4. p. Mariusz i Kazimierz Kordas. Tego dnia Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 730 i 1030. Procesja eucharystyczna po Mszy Świętej o godz.: 730.

5.    Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W proszę o podjęcie kolejki: Rodziców tych dzieci, które uczęszczają do II klasy SP.

6.    Do Kasy Inwestycyjnej wpłynęły ofiary: Markowa Nr 41 = 200,00 zł (na renowację); Gać Nr 121 = 200,oo zł (na renowację); „Bóg zapłać, za już i proszę o jeszcze”.

7.    Ksiądz Dominik Długosz – rodak zasyła informację: " W dniu Zesłania Ducha Świętego, 19 maja w Sanoku na rynku o godz 1800 odbędzie się koncert muzyki religijnej pt.: Rozpaleni Duchem. Na scenie wystąpi 70 osobowy chór i 50 osobowa Orkiestra która wykona ponad 20 utworów".
 Podpisał - Ks. Dominik Długosz który jest organizatorem tego wydarzenia. 

Copyright © 2020 Parafia Wniebowzięcia NMP w Gaci. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.