Zesłanie Ducha Świętego B / 2024

X.Proboszcz, Utworzono: . Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

19 maja 2024
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1.    Dziś obchodzimy święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Dziś też przeżywamy uroczysty dzień Pierwszej Komunii Świętej dzieci z klasy trzeciej. Módlmy się za nie, by miały ciągłe pragnienie spotykania się z Panem i przyjmowania Go w Pokarmie Eucharystycznym.
Ja zaś składam serdeczne podziękowania tyn wszystkim, którzy brali udział w przygotowaniu tych dzieci do dzisiejszej Uroczystości oraz przygotowania naszego kościoła.

2.    Jutro zwrócimy się w sposób szczególny do Maryi jako Matki wszystkich wierzących – Matki Kościoła. Msze: ranna o 730 i popołudniowa o godz.: 1800.

3.    W najbliższy czwartek, 23 maja, oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi. Święto to zostało wpisane do kalendarza liturgicznego na polecenie papieża Benedykta XVI, od ponad już dziesięciu lat jest obchodzone w naszej ojczyźnie.

4.    W przyszłą niedzielę, w uroczystość Najświętszej Trójcy, dzieci z klas IV obchodzą rocznicę swojej Pierwszej Komunii Świętej. Próba liturgii w piątek godz. 1700, a po niej będzie okazja do spowiedzi świętej dla dzieci i ich rodziców.

5.    Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W proszę o podjęcie kolejki: Rodziców dzieci z klas IV obchodzących rocznicę I Komunii Świętej.

6.    Do Kasy Inwestycyjnej wpłynęły ofiary: Bezimienna = 500,00 zł /na renowację/; Gać Nr 110 = 150,oo zł /roczna + śmieciowe/; „Bóg zapłać, za już i proszę o jeszcze”.

7.     Rodzice Dzieci I Komunijnych złożyli ofiarę w kwocie 2.000,00 zł, jako Dar Ołtarza. Ofiara ta została przeznaczona na zakup nowego kielicha mszalnego wraz z pateną. Wspomnę, na ten cel wydałem = 2.250,00 zł. „Serdeczne Bóg zapłać”.

8.    Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się: Dawid Andrzej Słowik, syn Tomasza i Małgorzaty z d. Miara, stanu wolnego, zamieszkały parafia Gać i Gabriela Maria Pawlak, córka Ryszarda i Marty z d. Próchnicka, stanu wolnego, zamieszkała Chałupki – par. Przeworsk pw. Ducha Świętego. Zapowiedź 1.
Ktokolwiek zna przeszkody małżeńskie do zawarcia tego związku zobowiązany jest w sumieniu poinformować Urząd Parafialny.

9.    Zapraszam do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego /sprzęt RTV i AGD/. Zbiórka będzie trwała do 14 czerwca 2024 r. do godz.: 1600 i wtedy nastąpi odbiór sprzętu złożonego poniżej ogrodzenia plebanii.
W tym roku przychód z akcji będzie przekazany na działalność misyjną, którą prowadzi ks. Lucjan Pocałuń w Kazachstanie.
Zachęcam do włączenia się w to szlachetne dzieło. Ci z parafian którzy nie mogą przynieść zużytego sprzętu, mogą ofiarować symboliczną cegiełkę wpłacając na konto Zgromadzenia Sióstr MB Loretańskiej. Numer konta na ulotkach w przedsionku kościoła i na stronie internetowej: www.pro-missio.org

Copyright © 2020 Parafia Wniebowzięcia NMP w Gaci. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.