Najświętszej Trójcy - B / 2024

26 maja 2024

1. Wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach – wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak krzyża będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary w Ojca i Syna, i Ducha Świętego – Jednego Boga w Trójcy Św.

2. Dzisiaj również święto naszych kochanych mam. Wyrażamy im naszą wdzięczność przez modlitewną pamięć czy skromne upominki.

3. W czwartek, 30 maja przypada Boże Ciało.. Tego dnia Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 730 i 1030. Po Mszy Świętej o godz.: 730 wyruszymy w procesji do czterech ołtarzy. Proszę o przygotowanie ołtarzy, feretronów i chorągwi, udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Dziewczynki pierwszokomunijne i rocznicowe, ale też i te trochę młodsze, i starsze zapraszamy do sypania kwiatków. Proszę też, aby na procesję wziąć feretrony i chorągwie. Przypominam: zaszczyconymi i odpowiedzialnymi za ołtarze /wraz z sąsiadami/ są: 1przy św. Florianie /brać strażacka/; 2. p. Emil Pacuła; 3. p. Grzegorz Miara; 4. p. Mariusz i Kazimierz Kordas.

4. W piątek, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i ostatni dzień wspólnego śpiewania Litanii Loretańskiej w kościele. Natomiast w sobotę, 1 czerwca, rozpoczniemy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa: to sobotnie połączymy z różańcem wynagradzającym ku czci Niepokalanego Serca NMP.

5. Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy z Grupą św. Rafała z Przeworska. Wyjście tradycyjnie 6 lipca po Mszy o godz.: 600.
Spotkanie organizacyjne – Przeworsk 16 czerwca po Mszy o godz.: 1500. Koszt pielgrzymowania – pierwsza osoba 250 zł, druga i kolejna z rodz. 150 zł.
Więcej informacji w gablocie na plakacie i u ks. Damiana Rokosza /nr telefonu na plakacie/.

6. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W środę, po Mszy wieczornej około 1900, proszę o podjęcie kolejki: Zofia Cieśla, Urszula Dziedzic, Danuta Nikodem, Maria Wiglusz, Janina Worsztynowicz, Danuta Uchman, Bożena Szpytma.

7. Do Kasy Inwestycyjnej wpłynęły ofiary: Proszę nie czytać = 500,00 zł; Teresa Michniewska = 200,00 zł + 120,00 zł;

8. Zapraszam do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego /sprzęt RTV i AGD/. Zbiórka będzie trwała do 14 czerwca 2024 r. do godz.: 1600 i wtedy nastąpi odbiór sprzętu złożonego poniżej ogrodzenia plebanii.
Zachęcam do włączenia się w to szlachetne dzieło. Ci z parafian którzy nie mogą przynieść zużytego sprzętu, mogą ofiarować symboliczną cegiełkę wpłacając na konto Zgromadzenia Sióstr MB Loretańskiej. Numer konta na ulotkach w przedsionku kościoła i na stronie internetowej: www.pro-missio.org

9. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:

Mateusz Szaro, s. Krzysztofa i Ewy, stanu wolnego, zam. Różanka par. Grodzisko k. Strzyżowa i Anna Szewczyk, c. Jacka i Bożeny, stanu wolnego, zam. Gać. Zapowiedź 1.

Dawid Słowik, stanu wolnego, zamieszkały parafia Gać i Gabriela Pawlak, stanu wolnego, zamieszkała Chałupki – par. Przeworsk pw. Ducha Świętego. Zap. 2.

Ktokolwiek zna przeszkody małżeńskie do zawarcia tego związku zobowiązany jest w sumieniu poinformować Urzą
d Parafialny.

10. Nasza Archidiecezja wydała album z beatyfikacji Rodziny Ulmów, pt.: „TYM ŻYJEMY”. Stanowi on upamiętnienie tego niezwykłego historycznego dnia, ale również głęboką refleksję nad dziedzictwem rodziny Ulmów.
Zakup albumu, oprócz wspomnienia tego niezwykłego wydarzenia, będzie jednocześnie cegiełką na budowę domu pielgrzyma w Markowej. Albumy do nabycia w zakrystii a cena jednego egzemplarza wynosi 100 zł.