9 Nd zw B / 2024

X.Proboszcz, Utworzono: . Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

2 czerwca 2024
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

1. Dzisiejsza niedziela w naszej Ojczyźnie obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Każda i każdy z nas ma za co Bogu dziękować.Przede wszystkim dziękujmy Bogu za Jego niepojętą i nieskończoną miłość, za dar Jego Wcielenia i Odkupienia. W to dziękczynienie włączajmy sprawy osobiste, lecz także i całego narodu. Temu dniowi towarzyszy również zbiórka pieniężna na Świątynię Opatrzności Bożej na warszawskich Polach Wilanowskich. Za każdy dar serca składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Tradycyjnie składka z w drugą niedzielę miesiąca jako ofiara dla Siostry Organistki i Osoby pełniącej funkcję kościelnego(ej). Zbliża się też termin Ubezpieczenia budynków parafialnych, dlatego też proszę w najbliższą niedzielę o większą ofiarę na tacę.

2.Rozpoczęliśmy czerwiec – miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wieczorem wspólnie odprawiamy nabożeństwa ze śpiewem Litanii do Serca Bożego; od poniedziałku do czwartku włącznie czynimy to w czasie procesji eucharystycznej.

3. Trwamy w tak zwanej „oktawie” uroczystości Bożego Ciała. Po Eucharystii, na zakończenie odbywa się procesja wokół kościoła, a następnie nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W czwartek po procesji i nabożeństwie poświęcimy „wianki” z ziołami i nowalijkami – błogosławieństwo dzieci.

4. W pierwszy piątek czerwca przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Do południa odwiedziny chorych i seniorów z Sakramentami, a po południu o godz.: 1500 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Podczas adoracji okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
W tym uroczystym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W sobotę rano, proszę o podjęcie kolejki: Miłosz Zardzewiały, Wojciech Brożbar, Barbara Wyczarska, Katarzyna Wyczarska, Małgorzata Raźny, Sławomir Kłos.

6. Do Kasy Inwestycyjnej wpłynęły ofiary: Helena Dzień z Markowej = 500,00 zł; „Bóg zapłać za już i proszę o jeszcze”.

7. Zachęcam do włączenia się w zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego /sprzęt RTV i AGD/. Zbiórka będzie trwała do 14 czerwca 2024 r. do godz.: 1600 i wtedy nastąpi odbiór sprzętu złożonego poniżej ogrodzenia plebanii.

8. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:
        Mateusz Szaro, s. Krzysztofa i Ewy, stanu wolnego, zam. Różanka par. Grodzisko k. Strzyżowa i Anna Szewczyk, c. Jacka i Bożeny, stanu wolnego, zam. Gać. Zap.: 2.
        Dawid Słowik, stanu wolnego, zamieszkały parafia Gać i Gabriela Pawlak, stanu wolnego, zamieszkała Chałupki – par. Przeworsk pw. Ducha Świętego. Zap.: 3.
Ktokolwiek zna przeszkody małżeńskie do zawarcia tego związku zobowiązany jest w sumieniu poinformować Urząd Parafialny.

9. Są jeszcze do nabycia albumy z beatyfikacji Rodziny Ulmów, pt.: „TYM ŻYJEMY” a cena jednego egz. = 100,00 zł.

Copyright © 2020 Parafia Wniebowzięcia NMP w Gaci. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.