8 Nd/A

1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki. Na następny raz kościół posprzątają i przygotują Rodzice tej Młodzieży, która w tym roku przyjmie sakrament bierzmowania – w środę 2 marca o godz.: 1500. Z tej przyczyny – w środę – Msza święta będzie tylko rano o godz.: 730. W pozostałe zwykłe dni Msza świeta godz.: 1700.
    Natomiast w czwartek tj. 03.III. rozpocznie się Nowenna do Ducha Świętego – przed Bierzmowaniem. Obecność wraz z Indeksem obowiązkowa, oczywiście młodzież uczestniczy także we Mszy świętej.
  2. Do Kasy Inwestycyjnej, na remont Kościoła, wpłynęły ofiary: Jakielaszek Nr 253a – 300,oo zł; Nr 192 – 150,oo zł; R1 – 340,oo zł; R3 – 1290,oo zł; R4 – 1330,oo zł; R6 – 790,oo zł; „Bóg zapłać” za życzliwość i zrozumienie.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Postarajmy się o chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu (w czwartek od godz.: 1600 - 1700), ofiarując ją w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego, także z naszej wspólnoty parafialnej. Pierwszy piątek to dzień Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Chrystusa Eucharystycznego możemy przyjąć tylko czystym sercem. Dlatego w naszym kościele okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej od godz.: 1530 - 1700 . Dopołudnia odwiedziny starszych i chorych. W pierwszą sobotę Matkę Najświętszą prośmy o opiekę nad naszymi rodzinami. Po Mszy świętej – Nabożeństwo pierwszosobotnie. Zapraszam również na spotkanie AK.
  4. Zapisy do Oddziału „O” dzieci sześcioletnich, odbywać się będą od 28.II. – 15.III. 2011r. w budynku Oddziału u Pani Małgorzaty Drozd.
  5. Intencje:
    Ksiądz Prałat Cd. gregorianki za +Kazimierza,

Ksiądz Proboszcz:
Nd27 – 730 +Marię Kud; 1030 …; 1500 – za parafian;
Pn28 – +Jerzy Zając;
Wt01 – +Tomasz Szpytma;
Śr02 – +Tomasz Szpytma;
Cz03 – +Tomasz Szpytma;
Pt04 – +Helenę Sikora
Sb05 – +Waleriana Szylara
Nd06 – 730…; 1030 +Kazimierza Dzień w trzeci miesiąc od śmierci; 1500 – za parafian;

1. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się: Janusz Szczepan Rusinek syn Stanisława i Zofii, stanu wolnego, zamieszkały Gać i Bożena Agnieszka Superson c. Jana i Zofii, stanu wolnego, zamieszkała w Rogóżnie parafia św. Józefa. Zapowiedź 3.

Nasza Modlitwa dziękczynna – do dnia beatyfikacji.
Janie Pawle II nasz święty orędowniku, Wspomożycielu w trudnych sprawach. Ty, który swoim życiem świadczyłeś wielką miłość do Boga i ludzi, prowadząc nas drogą Jezusa i Maryi. Przez miłość i wielkie cierpienie ofiarowane za bliźnich, co dzień zbliżałeś się do świętości. Pragniemy prosić Cię o wstawiennictwo we wszystkich naszych sprawach. Wierząc, że przez Twoją wiarę, modlitwę i miłość pomożesz zanieść je do Boga. Wyproś nam u Boga Wszechmogącego łaski, o które się modlimy. Uproś nam dar umocnienia naszej wiary, nadziei i miłości. Wierzymy w moc modlitwy i w Twoją zbawienną pomoc. Boże w Trójcy Przenajświętszej, dziękujemy Ci za to, że dałeś Kościołowi Papieża Jana Pawła II, w którym zajaśniała Twoja ojcowska dobroć, chwała krzyża Chrystusa i piękno Ducha miłości. On, zawierzając całkowicie Twojemu miłosierdziu i matczynemu wstawiennictwu Maryi, ukazał nam żywy obraz Jezusa Dobrego Pasterza, wskazując świętość, która jest miarą życia chrześcijańskiego, jako drogę dla osiągnięcia wiecznego zjednoczenia z Tobą. Udziel nam, za jego przyczyną, zgodnie z Twoją wolą, tej łaski, o którą prosimy z nadzieją, że Twój Sługa Papież Jan Paweł II, zostanie włączony w poczet Twoich świętych. Amen.